Aklavietėje atsidūręs Michaelo Jacksono mirties aplinkybių tyrimas netrukus pajudės iš vietos. Popmuzikos karaliaus gydytojui Conradui Murray artimiausiomis dienomis gali būti patiekti kaltinimai netyčine žmogžudyste.
C.Murray kaltinimų nebijo
Prokurorai veikiausiai inicijuos gydytojo atžvilgiu baudžiamąją bylą ir nepaliks prisiekusiesiems teisės spręsti, ar galima jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tai JAV žiniasklaidai trečiadienį pranešė šaltinis teismų sistemoje, pageidavęs likti nežinomu. Los Andželo prokuratūra neskuba oficialiai patvirtinti šios informacijos, o bylą nagrinėjantis apygardos prokuroras Davidas Walgrenas atsisako ką nors komentuoti. Tačiau C.Murray pasamdyta trijų teisininkų komanda neabejoja, kad kaltinimai bus pateikti jau netrukus.
Sulaukęs kaltinimų, C.Murray turės dalyvauti klausymuose, kur teisėjas įvertins įkalčius bei liudijimus ir nuspręs, ar kaltinamasis gali būti teisiamas. Jeigu bus įrodyta, kad M.Jacksonas mirė dėl gydytojo aplaidumo, pagal Kalifornijos valstijos įstatymus pastarajam grės įkalinimas iki ketverių metų.
Hiustone gyvenantis C.Murray šiuo metu yra Los Andžele. Gydytojo atstovas pranešė, kad jis kaltinimų nebijo ir yra pasirengęs bendradarbiauti.
„Jeigu policijai jo prireiks, jis nesislapsto ir džiaugsis galėdamas padėti“, - sakė gydytojo advokatas Edas Chernoffas ir pridūrė, kad kaltinimams nėra jokio pagrindo.
Įtartini gydytojo veiksmai
Tačiau teisėsauga mano kitaip. C.Murray buvo šalia M.Jacksono paskutinėmis jo gyvenimo valandomis praėjusių metų birželio 25-ąją. Kai 50-metis dainininkas buvo rastas nekvėpuojantis, gydytojas bandė jį gaivinti, bet nesėkmingai.
C.Murray tyrėjams papasakojo, kad prieš kelias valandas iki M.Jacksono mirties davė jam trijų rūšių raminamųjų vaistų, kad dainininkas geriau miegotų.
Prieš tai gydytojas šešias savaites gydė savo pacientą nuo nemigos. Jis leisdavo M.Jacksonui į veną propofolio, sumaišyto su anestetiku lidokainu, o prieš dvi dienas iki dainininko mirties maišė kitokių rūšių vaistų.
C.Murray taip pat prisipažino bijojęs, kad M.Jacksonas įgis priklausomybę nuo propofolio, ir todėl bandė dainininką atpratinti nuo šio stipraus poveikio preparato.
Propofolis yra stiprus anestetikas, paprastai naudojamas tik ligoninėse operuojant pacientus. Patyrę gydytojai C.Murray pavadino tikru neišmanėliu už tai, kad jis bandė šiuo preparatu gydyti nemigą.
Mirties priežastis - žmogžudystė
Įtarimai M.Jacksono gydytojui sustiprėjo tuomet, kai popmuzikos karaliaus mirties liudijime atsirado įrašas: "Žmogžudystė." Dokumente rašoma, kad 50-metis dainininkas mirė, nes jo organizmas buvo apnuodytas propofoliu, kurio buvo suleista jam į veną.
Pirminiame mirties liudijime, kuris buvo išduotas praėjusių metų liepos 7 d., speciali teismo tyrėja Cheryl MacWillie nenurodė mirties priežasties. Tačiau rugpjūtį dokumentas buvo pataisytas ir jame atsirado įrašas: "Žmogžudystė."
Prieš mirtį buvo sveikas
M.Jacksono kūno skrodimas parodė, kad prieš mirtį jis buvo pakankamais sveikas, neskaitant artrito ir lėtinio plaučių uždegimo. Tačiau šios ligos nebuvo tokios rimtos, kad taptų dainininko mirties priežastimi.
Skrodimo dokumentai paneigė bulvarinių laikraščių skelbtą informaciją, esą M.Jacksonas prieš mirtį buvo visiškai išsekęs, plikas ir pasiekęs anoreksijos būklę, o jo skrandyje nebuvo nieko, išskyrus tabletes.
Skrodimo dokumentai rodo, kad popmuzikos karalius, būdamas 1,75 cm ūgio, svėrė 62 kg. Organizme medikai nerado nei alkoholio, nei narkotikų, nei preparatų, kurių nebuvo skyręs C.Murray. Širdis, inkstai ir kiti gyvybiškai svarbūs organai funkcionavo gerai.
Paskutinės M.Jacksono gyvenimo valandos M.Jacksonas pasamdė C.Murray praėjusių metų pavasarį, kai ruošėsi sugrįžimo koncertams Londone. 2009 m. birželio 25 d. nuo pat ankstyvo ryto gydytojas buvo šalia dainininko. C.Murray norėjo padėti savo pacientui užmigti ir skyrė jam įvairių vaistų, tarp jų - 25 miligramus propofolio į veną 10 val. 40 min. vietos laiku, teigiama Kalifornijos valstijos išduotame kratos orderyje. M.Jacksonas gerai žinojo, kas yra propofolis ir vadindavo jį savo pienu, nes iš išvaizdos jis panašus į pieną, sakoma dokumente. C.Murray, kuris dainininką gydė maždaug šešias savaites iki jo mirties, nerimavo, kad M.Jacksonas gali būti priklausomas nuo propofolio. C.Murray bandė atpratinti jį nuo šio vaisto skirdamas jam mažesnes dozes. Pietų Kalifornijos universiteto asistentas Jasonas Hymesas, kuris su šia byla nėra susijęs, sakė, kad šis vaistas yra tikras anestetikas: „Skiri jį žmonėms, o tada juos operuoji ... Ši koncepcija skirti žmonėms anestetiką dėl miego sutrikimų man atrodo keista ir stulbinamai nederama“. Ankstų birželio 25-osios rytą C.Murray taip pat davė M.Jacksonui nerimą slopinančių vaistų „Valium" ir „Ativan", taip pat - raminamųjų vaistų „Versed". M.Jacksonas užmigo, kai C.Murray suleido jam propofolio. Gydytojas maždaug 10 minučių pabuvo prie jo lovos, o tada nuėjo į tualetą nusišlapinti, nurodoma kratos orderyje. C.Murray M.Jacksono kambaryje nebuvo maždaug 2 minutes, o kai jis grįžo, M.Jacksonas nebekvėpavo, sakoma kratos orderyje. C.Murray nesitraukė nuo M.Jacksono ir tuomet, kai dainininkas buvo skubiai vežamas į ligoninę. Širdies ir plaučių gaivinimas nepadėjo, ir 14.26 val. gydytojai paskelbė, kad pacientas mirė. |
Naujausi komentarai