JAV respublikonas Mittas Romney antradienį užsitikrino, kad partija pasirinks jį savo kandidatu užimti Baltuosius rūmus, laimėjęs pirminius rinkimus Teksase, ir pažadėjo sugrąžinti Ameriką „atgal į klestėjimo kelią“, jeigu ateinantį lapkritį įveiks prezidentą Baracką Obama.
Tačiau šį svarbų pasiekimą aptemdė atsinaujinę skandalai dėl milijardieriaus verslo magnato Donaldo Trumpo, kuris yra svarbus M.Romney šalininkas, viešai pareikštų abejonių dėl B.Obamos gimimo vietos.
„#1144. Ačiū Jums. Kad ir kokie iššūkiai laukia priekyje, nesitenkinsime niekuo mažiau nei Amerikos grąžinimas atgal į klestėjimo kelią“, - M.Romney parašė socialiniame tinkle „Twitter“, turėdamas omenyje respublikonų delegatų skaičių, turintį už jį balsuoti per nacionalinį respublikonų suvažiavimą, kad jis būtų išrinktas partijos kandidatu.
Buvęs Masačusetso gubernatorius, kuris vienintelis iš kandidatų aktyviai agitavo Teksase, surinko šioje valstijoje 71 proc. balsų, pranešė televizijos „Fox News“, CNN ir NBC.
Tuo tarpu JAV Kongreso narys iš Teksaso Ronas Paulas valstijoje, kurioje gyvena, surinko 10 proc., konservatyvių pažiūrų katalikas Rickas Santorumas (Rikas Santorumas) - 7 proc., o buvęs Atstovų Rūmų pirmininkas Newtas Gingrichas - 5 proc. balsų, nurodė CNN.
Teksasas į nacionalinį suvažiavimą siunčia 155 delegatus, kurie papildė 1 064 balsus jau užsitikrinusią M.Romney šalininkų stovyklą, tad jis turėtų neabejotinai peržengti 1 144 delegatų balsų slenkstį, reikalingą partijos kandidato statusui įgyti, nurodė tinklalapis „RealClearPolitics“.
Nors M.Romney šventė šį pasiekimą, jo kampaniją grasina sutrikdyti ekscentriško nekilnojamojo verslo magnato D.Trumpo, kuris palaikė šį kandidatą vasarį, pareiškimai.
D.Trumpas, kuris kartu su M.Romney dalyvavo viename lėšų rinkimo renginyje Las Vegase, kai buvo paskelbti balsavimo Teksase rezultatai, didžiąją antradienio dalį tvirtino, jog tebėra likusių abejonių, ar B.Obama iš tikrųjų yra savo šalyje gimęs JAV pilietis.
„Mano nuomonės niekas nepakeitė“, - jis sakė televizijai CNBC, komentuodamas šią problemą. - Čia esama kai kurių didelių klausimų, ir žiniasklaida nenori tuo pasidomėti."
Šie pareiškimai tapo proga B.Obamos stovyklai pasmerkti M.Romney dėl „moralinės lyderystės“ stygiaus, kai jis pasirodė su D.Trumpu.
„Jeigu Mittui Romney stinga stuburo, kad pasipriešintų šarlatanui, tokiam kaip Donaldas Trumpas, nes jis pernelyg susirūpinęs savo kampanijos iždu, ką tai sako apie jo galimybę dirbti prezidentu?“ - sakė B.Obamos rinkimų kampanijos vadovo pavaduotoja Stephanie Cutter.
Tačiau Respublikonų nacionalinio komiteto (RNC) pirmininkas Reince'as Priebusas gyrė M.Romney pergalę Teksase, sakydamas, kad ji atveria kelią į rugpjūtį Floridos mieste Tampoje vyksiantį partijos nacionalinį suvažiavimą, kur M.Romney bus oficialiai paskirtas partijos kandidatu ir paskelbs savo rinkimų kampanijos partnerį.
Iškeldama kandidatu milijonierių buvusį verslininką Respublikonų partija liko ištikima savo tradicijoms, tačiau vienu svarbiu atžvilgiu M.Romney pateks į istoriją kaip pirmasis Jungtinėse Valstijose kandidatas mormonas, iškeltas vienos iš pagrindinių politinių jėgų.
Respublikonų bazėje ilgą laiką vyravo krikščionys evangelikai, o kai kurie religiniai lyderiai retkarčiais iškeldavo klausimų dėl M.Romney tikėjimo.
65 metų M.Romney jau prieš mėnesį sutelkė dėmesį į B.Obamos kritiką per rinkimų kampanijos kalbas ir renginius, kai tapo aišku, jog jo ilgo žygio į iškėlimą partijos kandidatu per partijos nacionalinį suvažiavimą rugpjūtį niekas nebesustabdys.
Apklausos rodo, kad B.Obama yra šiek tiek populiaresnis negu M.Romney.
„RealClearPolitics“ paskelbtas naujausias vidurkis rodo, kad prezidentas lenkia šį respublikoną dviem procentiniais punktais (45,6 proc. prieš 43,6 procento).
Naujausi komentarai