Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų įstatymų leidėjai siekia perimti partijos darbotvarkę ir eskaluoti karčią priešpriešą su JAV lyderiu.
Respublikonų kontroliuojami Atstovų Rūmai balsavo už tai, kad rezoliucija, kurioje 80-metis demokratas kaltinamas piktnaudžiavimu valdžia ir pareigų nevykdymu, būtų perduota Teismų ir Vidaus saugumo komitetams.
Respublikonai kaltina J. Bideną, kad jis nesugebėjo sukontroliuoti imigracijos, o tai, anot jų, lėmė visišką migrantų invaziją į šalį ir JAV–Meksikos sienos operatyvinės kontrolės perdavimą užsienio nusikalstamiems karteliams.
Demokratai sako, kad respublikonai taip paprasčiausiai nukreipinėja dėmesį nuo augančių buvusio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) teisinių problemų.
J. Bideno sūnus Hunteris (Hanteris) neseniai sutiko pripažinti kaltę dėl federalinių mokesčių vengimo po to, kai buvo ištirti jo finansiniai reikalai, tačiau kritikai nepateikė jokių įrodymų, kad pats prezidentas kada nors būtų padaręs kokių nors nusižengimų.
„To neįmanoma išsigalvoti, – Atstovų Rūmų demokratų mažumos lyderis Hakeemas Jeffriesas (Hakimas Džefrisas) teigė žurnalistams Kongrese. – Ir jie nedaro nieko, nieko, nieko, kad pagerintų amerikiečių sveikatą, saugumą ar ekonominę gerovę.“
Po apkaltos Atstovų Rūmuose Senate turėtų vykti teismas. 100 Senato narių gali nubalsuoti už prezidento nušalinimą dviejų trečdalių balsų dauguma.
D. Trumpas yra vienas iš trijų prezidentų, sulaukusių apkaltos – du kartus, – nors abiem atvejais respublikonų sąjungininkai Senate jį apsaugojo nuo nuteisimo.
Demokratai susivienijo prieš D. Trumpą, tuo tarpu Atstovų Rūmų respublikonus šį kartą stabdo vidinės kovos, o vadovybė priešinasi lengvabūdiškam apkaltos procesui, kuris bet kokiu atveju būtų sustabdytas demokratų vadovaujamame Senate.
Respublikonų vidaus ginčai
Lauren Boebert (Loren Boubert), kraštutinių dešiniųjų šalininkė, kuri parengė rezoliucijos dėl J. Bideno projektą, iš pradžių siekė, kad dėl apkaltos būtų balsuojama iš karto, netaikant komiteto procedūros, kuri greičiausiai būtų sukėlusi gėdingą kovą Atstovų Rūmų salėje.
Priežiūros ir atskaitomybės komiteto pirmininkas Jamesas Comeris (Džeimsas Komeris) jau vadovauja tyrimui dėl niekuo nepagrįstų teiginių, kad J. Bidenas, būdamas viceprezidentu, ėmė kyšius, ir tikisi paskelbti ataskaitą po kelių mėnesių.
Atstovų Rūmų pirmininkas Kevinas McCarthy (Kevinas Makartis), kuriam sunkiai sekėsi vadovauti savo triukšmingai frakcijai, turinčiai nedidelę keturių balsų daugumą, teigė, kad frakcija turi leisti J. Comeriui baigti savo darbą ir leisti, kad bet kokie veiksmai būtų svarstomi įprastu komiteto procesu.
Marjorie Taylor Greene (Mardžori Teilor Grin), buvusi L. Boebert sąjungininkė kraštutinių dešiniųjų sparne, atskirai reikalauja J. Bideno apkaltos ir trečiadienį žurnalistams sakė, kad jos kolegoms reikia „atsidurti toje pačioje vietoje, kur yra mūsų bazė, kur yra mūsų respublikonų rinkėjai“.
Tačiau K. McCarthy sąjungininkai apkaltino dešiniojo sparno įstatymų leidėjus nesąžiningumu, o portalas „The Daily Beast“ pranešė, kad M. T. Greene Atstovų Rūmų salėje pavadino L. Boebert „maža kale“, kai jos susiginčijo dėl to, kieno buvo apkaltos idėja.
Respublikonai šiemet pateikė 12 nutarimų dėl apkaltos, nukreiptų prieš vyriausybės pareigūnus – nuo J. Bideno ir jo viceprezidentės Kamalos Harris (Kamalos Haris) iki vidaus saugumo sekretoriaus Alejandro Mayorkaso (Alechandro Majorkaso) ir valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno (Antonio Blinkeno).
Trečiadienį Atstovų Rūmai balsavimu 213 balsais prieš 209 papeikė Adamą Schiffą (Adamą Šifą) iš Kalifornijos už tai, kad jis padėjo atskleisti 2016 metų D. Trumpo kampanijos ryšius su Rusija, o tai demokratai pasitiko šūksniais „gėda“.
„Dėkoju savo kolegoms respublikonams, kurie pristatė šią rezoliuciją. Jūs pagerbėte mane savo priešiškumu, – prieš balsavimą kalbėjo A. Schiffas. – Jūs paglostote mane šiuo melu. Jūs, kurie esate didelio melo apie praėjusius rinkimus autoriai, turite pasmerkti tiesos sakytojus. Aš išdidžiai stoviu prieš jus.“
Naujausi komentarai