Mokslininkai bando apgauti visuomenę. Šiai informacijai nuskambėjus per pasaulį, patys prieš klimato atšilimo kovojantys profesoriai aiškina, jog tai niekas kitas, kaip Rusijos mėginimas sužlugdyti Kopenhagoje vykstantį pasaulio lyderių suvažiavimą.
Niekam ne paslaptis, kad neseniai nutekinta informacija apie "mokslininkų sąmokslą" gali apsunkinti pasaulio politikų susitarimą dėl klimato kaitos. Viešojoje erdvėje pasirodę kelių specialistų susirašinėjimo elektroniniai laiškai gali sumenkinti ilgalaikes politikų pastangas, nes perskaičius juos, akivaizdu, jog jokio atšilimo pavojaus nėra. Informacija apie galimus pokyčius smarkiai perdedama, nes tik taip galima palaikyti įtampą ir gauti finansavimą projektams.
Kad kažkas būtent to ir siekia įsitikinę su klimato kaitą kovojantys profesoriai. Britų dienraštis „The Independent“ paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, jog asmeniniai laiškai viešumoje pasirodė ne šiaip sau. Vienas tarpvyriausybinės organizacijos, dirbančios ties klimato kaitos klausimais, atstovas sakė, jog tai nėra mėgėjų darbas. Organizacijos pirmininko pavaduotojas profesorius Jean-Pascal van Ypersele nuomone, čia pasidarbavo profesionalai. Ir tai, pasak jo, galėtų būti Rusijos programišiai, kuriuos remia šalies slaptosios tarnybos.
Dienraštis primena, jog Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST) skiria didelį finansavimą programišiams remti ir, kad jie jau buvo surengę ataką prieš Estiją. Be to, cituojamas profesorius, kuriuo teigimu, Rusijos aukštųjų mokyklų studentai remiami finansiškai. „Tai įprasta praktika Rusijoje, be to, jiems nuolat aiškinama, jog jie dirba valstybės labui“, - sakė jis.
Kad ir kokį sąryšį turi Rusijos FST su šalies programišiais ir jų rengiamomis atakomis, klausimas kam jiems reikėjo paleisti informaciją apie „mokslininkų sąmokslą“ taip pat turi būti atsakytas. Logiško paaiškinimo tarpvyriausybinės organizacijos atstovai ilgai neieškojo. Sustabdyti ar bent priversti atidėti pasaulio lyderių derybas dėl klimato kaitos Rusijai naudinga dėl kelių priežasčių.
Prisimenant Maskvos pasipriešinimą Kioto protokolo ratifikavimui, primenama ir tai, jog didžiuliai Rusijos plotai yra amžinojo įšalo teritorija. Aišku šylantis klimatas paveiktų Sibiro genčių gyvensena ir ja apsunkintų, tačiau tai leistų pasiekti šiuo metu nepasiekiamus turtus. Milžiniški naftos ir dujų klodai būtų prieinami, nes sumažėtų jų išgavimo kaštai.
Dar vienas pliusas - nereikėtų mokėti savo įnašo į bendrą katilą bei modernizuoti gamybos pramonę taip, kad ji ne taip smarkiai terštų aplinką ir orą. Tai būtų išties didelis smūgis Rusijos biudžetui, nes daugelis šalies gamyklos reikalauja tokios modernizacijos.
Kad ir kaip būtų, Rusija, mokslininkų nuomone, neturėtų pamiršti, jog nemažai jų miestų ir infrastruktūros taip pat pastatyti toje pačioje įšalo zonoje. Tad klimato atšilimas gali sukelti katastrofinių padarinių tokių miestų kaip Jakutskas gyventojams, kurie gali prarasti ne tik savo namus, bet ir galimybę išvykti iš miesto automobilių keliais arba geležinkeliu, ką ir kalbėti apie oro uostus, kuriuose, tikriausiai, negalės nusileisti bent kiek sunkesnis lėktuvas.
Naujausi komentarai