SMS yra nauji lūpų dažai ant apykaklės, įtartina kredito kortelės ataskaita arba kitaip – trumposios žinutės teisme gali būti toks pat įrodymas, kaip ir pirštų atspaudai. Bent jau Jungtinėse Valstijose, rašo dienraštis "The New York Times".
Daug įžymių pavardžių
Pastaruoju metu tikriausiai ne vieną, kuris apgaudinėjo savo antrąją pusę ir meilužei ar meilužiui siuntė trumpąsias žinutes, tarsi žaibas perskrodė klausimas: "Apie ką aš galvojau?"
Mat neištikimybės bylų, kuriuose viena pagrindinių "liudininkių" yra SMS, randasi vis daugiau šou, sporto ar politikos pasaulyje. Pastarųjų savaičių pavyzdys – neištikimybės skandalo pursluose besimaudantis vienas geriausių golfo žaidėjų Tigeris Woodsas. Moteris, kuri tikina turėjusi su juo romaną, paviešino neva jo siųstas intymias SMS. Teigiama, kad ši ir kitos nesantuokinės meilės istorijos T.Woodsui kainuos 300 mln. dolerių vertės skyrybas.
Dar neseniai idealiu šeimos žmogumi laikytas T.Woodsas – ne vienintelis. Taip pat įkliuvo ir buvęs Detroito meras Kwame'as Kilpatrickas, kuris atsidūrė kalėjime, kai jo padėjėjai siųsta trumpoji žinutė buvo paviešinta. Mat jis davęs priesaiką melavo apie savo santykius su padėjėja. Tiesą atskleidė SMS.
Nevados senatoriaus Johno Ensigno meilės romaną su buvusia pavaldine irgi patvirtino trumposios žinutės.
Išsisukti nepavyks
SMS – rimtas įrodymas ir tokių bylų vis daugėja. Skyrybų advokatams net pradėti organizuoti specialūs kursai, kaip pasinaudoti elektroniniais įkalčiais – nuo SMS iki socialinių tinklų ar lankytų interneto svetainių istorijos.
"Kaip kas nors gali išsisukti, jei juodu ant balto parašyta. Jei kada nors kas nors parašė intymią SMS, tada kelio atgal nėra", – dienraščiui "The New York Times" teigė skyrybų advokatas Mitchellas Karpfas iš Majamio.
Daugelis jau žino, kad net ištrintas elektroninis laiškas lieka kompiuteryje, tačiau panašiai yra su mobiliaisiais telefonais: priimtos, išsiųstos SMS išlieka telefone, net ir ištrintos. Jas išsaugo ryšio paslaugas teikiančios telekomunikacijos bendrovės.
Advokatai trina rankomis ir tikisi, kad netrukus juos užgrius ypač daug tokių "SMS bylų". Mat dabar besituokianti jaunoji karta labiau linkusi rašyti trumpąsias žinutes, nei kalbėtis.
"Žmonės, kurie nori ką nors pasakyti labai intymaus, neturėtų to daryti trumpąja žinute", – tik tiek gali patarti Marcas Rotenbergas, visuomenės interesus ir teisę į privatumą ginančios grupės "Electronic Privacy Information Center" direktorius.
Kalta meilė mobiliajam telefonui
Apklausus 2,3 tūkst. atrinktų amerikiečių išaiškėjo, jog 12 proc. gailėjosi, kad tam tikra informacija pasidalijo socialiniuose tinkluose. Kad žmonės, nesvarbu, iš kokios kultūros, vis dažniau neatsakingai paviešina privačią informaciją apie save, pastebi ir ekspertai.
Masačusetso technologijų instituto profesorė Sherry Turkle tikina, kad skirtingai nei į kompiuterius, žmonės labai asmeniškai žvelgia į mobiliuosius telefonus: "Jie nešioja juos kišenėse. Prie pat kūno. Žmonės mano, kad tai tęsinys jų kūno ir minties."
Viena profesorės kalbinta moteris išgyveno dėl savo sugedusio mobiliojo telefono, tarsi dėl artimo žmogaus netekties.
Tiesa, trumposios žinutės padeda ne tik neištikimybės bylose. Advokatas M.Karpfas atstovavo vyrui, kurio žmona siekė viena auginti jųdviejų vaikus. Žmona įtikinėjo teismą, kad vyras paliko ją ir vaikus. Šis pareiškė, jog taip pasielgė, nes žmona naudojo fizinę prievartą. Žmona visa tai neigė, kol vyras nepaviešino kelių SMS, kuriose ji atsiprašinėjo už netinkamą elgesį.
"Ji visiškai pralaimėjo bylą", – "The New York Times" prisiminė advokatas.
Naujausi komentarai