„Mes susisiekėme su laivu ir su Kinija ir pareiškėme norą, kad laivas plauktų į Švedijos vandenis“, – sakė Ulfas Kristerssonas (Ulfas Kristersonas), pabrėždamas, kad tai nėra kaltinimas.
Jis teigė, jog „nori išsiaiškinti, kas nutiko“.
Lapkričio 17 ir 18 dienomis Švedijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje buvo pažeisti du telekomunikacijų kabeliai.
Švedijos ir Suomijos policija pradėjo tyrimus, o Europos pareigūnai sakė įtariantys sabotažą, susijusį su Rusijos invazija į Ukrainą. Kremlius atmetė šiuos komentarus, pavadinęs juos absurdiškais ir juokingais.
Laivybos stebėjimo svetainių duomenimis, kinų krovininis laivas „Yi Peng 3“, vykęs iš Rusijos į Egiptą, lapkričio 17–18 dienomis plaukė netoliese kabelių, jungiančių Lietuvą ir Švediją bei Vokietiją ir Suomiją. Būtent tada šie povandeniniai kabeliai buvo pažeisti.
Vis dėlto nėra konkrečių įrodymų, kad tas laivas susijęs su šiais incidentais.
„Yi Peng 3“ nuo antradienio liko prišvartuotas siaurame Kategato sąsiauryje tarp Švedijos ir Danijos.
Kinijos užsienio reikalų ministerija atmetė bet kokią atsakomybę dėl šio įvykio.
Danijos laivynas praeitą trečiadienį sakė, jog tarptautiniuose vandenyse plaukiantį laivą jau artimai stebi. Šeštadienį prie jų prisijungė Švedijos pakrantės apsaugos pajėgos.
Lapkričio 17 dienos rytą povandeninis kabelis „Arelion“, nutiestas tarp švedų Gotlando salos ir Lietuvos buvo pažeistas.
Kitą dieną, į pietus nuo Švedijos Olando salos, apie 700 km nuo Helsinkio buvo nukirstas povandeninis kabelis „C-Lion 1“, jungiantis Suomijos sostinę su vokiečių Rostoko uostu.
Baltijos jūroje įtampa smarkiai sukilo jau nuo pat plataus masto rusų invazijos į Ukrainą 2022 metais.
2022-ųjų rugsėjį po kelių povandeninių sprogimų pažeisti „Nord Stream“ vamzdynai, kuriais rusiškos dujos keliavo į Europą, tačiau įvykio kaltininkai vis dar nenustatyti.
2023-iųjų spalį povandeninis dujotiekis tarp Suomijos ir Estijos buvo uždarytas po to, kai jį, įtariama, pažeidė kinų krovininio laivo inkaras.
Naujausi komentarai