Švedijos Malmės mieste siautėja riaušininkai Pereiti į pagrindinį turinį

Švedijos Malmės mieste siautėja riaušininkai

2008-12-19 19:33
Švedijos Malmės mieste siautėja riaušininkai
Švedijos Malmės mieste siautėja riaušininkai / AFP nuotr. Švedijos Malmės miestą nuo ketvirtadienio siaubia riaušininkai

Nuo ketvirtadienio pietų Švedijos Malmės mieste siautėja riaušininkai, protestuojantys prieš musulmonų kultūros centro uždarymą.

Švedijos visuomenę pastaruoju metu itin neramina sunkiai valdomos paauglių ir jaunimo grupių atakos prieš kai kurias viešąsias tarnybas. Pranešama, kad jaunimas ypač dažnai atakuoja visuomeninio transporto ir priešgaisrinės tarnybos darbuotojus, skelbia Lietuvos nacionalinis transliuotojas.

Autobusai ir vairuotojai apmėtomi akmenimis ir apšaudomi fejerverkais. Kai kur viešasis transportas laikinai sustabdytas arba keičia maršrutą, nes vairuotojai bijo atakų.

Nuo ketvirtadienio imigrantų tankiai apgyvendintame Rosengardo rajone, pietų Švedijos Malmės mieste, įsiliepsnojo riaušės, kurios prasidėjo, nutraukus kontraktą dėl patalpų, kuriomis naudojosi vienas musulmonų kultūros centras.

Pastato, kuriame buvo įsikūrusi mečetė ir kiti objektai, šeimininkas panoro patalpas išnaudoti kitiems tikslams.

Uždarius musulmonų kultūros centrą Malmės mieste vėl kilo smurtinės jaunuolių riaušės. Jie akmenimis apmėtė policijos pareigūnus, buvo padeginėjami automobiliai ir šiukšliadėžės.

Grupė jaunuolių pastatą buvo užėmę jau lapkričio pabaigoje. Šios savaitės pradžioje policija juos išvarė. Kai pareigūnai trečiadienį pastatą paliko, jaunuoliai vėl pamėgino jį užimti.

Kelių šimtų jaunuolių grupės provokuoja ir įvairiais būdais atakuoja viešąsias tarnybas – nuo tiltų mėto akmenis į transporto priemones, padeginėja degalų kolonėlėse esančias automobilių priekabas ir padangas.

Akmenimis, net degančiu skysčiu apmėto į įvykio vietą atvykusius gaisrininkus ir policininkus.

Tam, kad skubiai būtų ištirtos tokio elgesio priežastys ir surasti sprendimo būdai, skirta 270 tūkst. eurų. Projektas tirs įvairių visuomenės grupių požiūrį ir santykius su specialiosios pagalbos tarnybomis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra