Jomis bus siekiama padaryti įspūdį tiek sąjungininkams, tiek potencialiems priešininkams, pavyzdžiui, Rusijai.
Birželio 12–23 dienomis vyksiančiose pratybose „Air Defender 23“ dalyvaus 10 tūkst. karių ir 250 orlaivių iš 25 šalių. Vien Jungtinės Valstijos siunčia 2 tūkst. karių ir apie 100 lėktuvų.
Pratybose bus reaguojama į imituojamą išpuolį prieš NATO valstybę narę.
„Tai pratybos, kurios padarytų didžiulį įspūdį bet kam“, – sakė JAV ambasadorė Vokietijoje Amy Gutmann (Eimi Gutman).
Tai pratybos, kurios padarytų didžiulį įspūdį bet kam.
„Tai neabejotinai pademonstruos mūsų sąjungininkų pajėgų NATO, kaip pirmojo reagavimo priemonės, miklumą ir greitumą, – kalbėjo ji. – Būčiau labai nustebusi, jei kuris nors pasaulio lyderis neatsižvelgtų į tai, ką tas rodo, kalbant apie šio aljanso dvasią.“
„Įskaitant poną Putiną“, – pridūrė ji, turėdama omenyje Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.
Nors šios pratybos, kurioms vadovauja Vokietija, buvo planuojamos nuo 2018-ųjų, praėjusiais metais prasidėjusi Rusijos invazija į Ukrainą paskatino NATO pradėti rimtai rengtis galimam puolimui jos teritorijoje.
Pratybose taip pat dalyvaus prie Aljanso prisijungti besitikinti Švedija ir Japonija.
„Parodome, kad NATO teritorija yra mūsų raudonoji linija, kad esame pasirengę ginti kiekvieną šios teritorijos centimetrą“, – sakė pratybas koordinuojančių Vokietijos karinių oro pajėgų generolas leitenantas Ingo Gerhartzas (Ingas Gerharcas).
„Tačiau mes, pavyzdžiui, nevykdysime jokių skrydžių Kalinigrado link. Taigi, šios pratybos yra skirtos gynybai“, – pridūrė jis.
Kaliningradas yra Rusijos eksklavas prie Baltijos jūros tarp Lenkijos ir Lietuvos.
Generolas leitenantas Michaelas A. Lohas (Maiklas E. Lohas), JAV nacionalinės gvardijos oro pajėgų direktorius, sakė, kad šios pratybos neapsiriboja tik atgrasymu.
„Tai susiję su mūsų pajėgų pasirengimu. Tai susiję su koordinavimu ne tik NATO viduje, bet ir su kitais mūsų sąjungininkais bei partneriais už NATO ribų“, – sakė jis.
M. A. Lohas teigė, kad šios pratybos suteiks galimybę jaunesniems JAV kariniams lakūnams, kurių dauguma patirties įgijo daugiausia tarnaudami Artimuosiuose Rytuose, užmegzti ryšius su sąjungininkais Europoje ir pasirengti kitokiam kariniam scenarijui.
„Taigi dabar siekiama nustatyti, ką reiškia varžytis su didele galybe“, – sakė jis.
Pareigūnai teigė, kad dėl pratybų tuo laikotarpiu bus sutrikdyti civiliniai skrydžiai Europoje.
Naujausi komentarai