Ataskaitoje vertinami tokie aspektai, kaip vaikų sveikata, įgūdžiai ir laimė, 41-oje Europos Sąjungos (ES) ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) šalyje.
Geriausi rodikliai yra Danijoje, Nyderlanduose ir Norvegijoje, o Bulgarija, Čilė ir JAV priskiriamos prie blogiausių šalių būti vaiku tarp dideles pajamas gaunančių šalių.
Pasak UNICEF, tirtose šalyse vienas iš penkių vaikų gyvena skurde, o vargingiausieji susiduria su didesne depresijos, nutukimo ir žemų akademinių pasiekimų rizika.
Maždaug 20 proc. vaikų nejaučia pasitenkinimo gyvenimu daugumoje pasiturinčių šalių. Prasčiausias rodiklis Turkijoje, čia didelį pasitenkinimą gyvenimu jaučia tik 53 proc. vaikų.
Lietuvoje didžiausias paauglių savižudybių rodiklis. Čia savižudybė yra viena dažniausių 15-19 metų amžiaus žmonių mirties priežasčių. Po Lietuvos eina Naujoji Zelandija ir Estija.
Kalbant apie fizinę sveikatą, maždaug vienas iš trijų vaikų yra nutukęs arba turi antsvorio.
UNICEF ataskaitoje nurodoma, kad turtingose šalyse apie 40 proc. vaikų iki 15 metų neturi pagrindinių skaitymo ir matematikos įgūdžių. Prasčiausi vaikų įgūdžiai Bulgarijoje, Rumunijoje ir Čilėje.
Kaip teigia UNICEF, savižudybės, nelaimingumas, nutukimas ir prasti socialiniai bei akademiniai įgūdžiai tapo pernelyg dažnais vaikystei būdingais bruožais dideles pajamas gaunančiose šalyse.
Naujausi komentarai