Pereiti į pagrindinį turinį

V. Putinas Jungtinėse Tautose surems ietis su B. Obama

2015-09-28 08:45
BNS inf.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / Reuters nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rengiasi pirmadienį Jungtinėse Tautos jo laukiančiai titaniškai žodžių dvikovai su JAV vadovu Baracku Obama (Baraku Obama), kuris įvyks Kremliaus lyderiui raginant burti naują koaliciją kovai su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS).

V.Putinas ir B.Obama atskirai kreipsis į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją Niujorke ir surengs pirmąjį per kiek daugiau nei dvejus metus susitikimą akis į akį, kuris vyks šalių santykiuose tvyrant didžiulei įtampai.

Artėjant šiam susitikimui V.Putinas, patiriantis Vakarų izoliaciją dėl krizės Ukrainoje, vėl atsidūrė tarptautinio dėmesio centre, nelauktai aktyviai įsitraukęs į puspenktų metų trunkančio konflikto Sirijoje sprendinio paieškas.

Maskva įstūmė Vašingtoną į keblią padėtį, pasiųsdama savo karius ir lėktuvus į karo krečiamą šalį ir priversdama pasaulio lyderius nenoromis visgi pripažinti, kad ilgametis šalies lyderis ir Rusijos sąjungininkas Basharas al Assadas (Bašaras Asadas) gali išsaugoti valdžią.

Kremliaus lyderis prieš JT viršūnių susitikimą duotame interviu pasisakė už „bendrą platformą kolektyviniams veiksmams“ prieš „Islamo valstybę“ vietoje dabartinės JAV vadovaujamos koalicijos, įtraukiant į šią struktūrą B.al Assado pajėgas.

Rusija, regis, tuo klausimu jau ėmėsi konkrečių veiksmų ir sutarė su Iraku, Sirija ir Iranu, kad šių šalių pareigūnai drauge dirbs Bagdade ir dalysis informacija apie IS.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po sekmadienį įvykusio susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry (Džonu Keriu) sakė, kad nepaisant aštrių nesutarimų, jis mato, jog Maskva ir Vašingtonas „trokšta dirbti drauge“ sprendžiant Sirijos klausimą.

Tačiau JAV reiškia didžiulį susirūpinimą dėl Rusijos laviravimo Sirijoje ir tvirtina, kad B.Obama neleis V.Putinui išsisukti dėl Ukrainos po to, kai jis faktiškai sužlugdė ryšius su Vakarais, aneksuodamas Krymo pusiasalį ir kurstydamas separatistinį konfliktą Ukrainos rytuose.

„Tik pradėjome mėginti suvokti, kokie yra tikrieji Rusijos ketinimai dėl Sirijos, dėl Irako, ir išsiaiškinti, ar čia esama abipusiai naudingų kelių judėti pirmyn“, - sakė vienas aukšto rango Valstybės departamento pareigūnas.

Įtakingosios Vakarų šalys sako, kad B.al Assado kariuomenė atsakinga už daugumos iš 240 tūkst. karo aukų žūtį, tačiau tų šalių padriki veiksmai kovojant su „Islamo valstybe“ Sirijos prezidento rėmėjams tapo argumentu tvirtinti, kad jis tėra vienintelis pasirinkimas.

„Manau, šiandien jau visi susitaikė su faktu, kad prezidentas B.al Assadas turi likti valdžioje, kad mes galėtume kovoti su terorizmu“, - sakė Irano prezidentas Hassanas Rouhani (Hasanas Rouhanis), kitas svarbus Sirijos lyderio sąjungininkas, interviu CNN sekmadienį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų