V. Zelenskis: Ukraina gali tapti viena didžiausių ginkluotės gamintojų

V. Zelenskis: Ukraina gali tapti viena didžiausių ginkluotės gamintojų

2023-12-28 09:35

Ukraina, pasak prezidento Volodymyro Zelenskio, ateityje gali tapti viena didžiausių ginkluotės gamintojų pasaulyje. Jis esąs tikras, kad Ukrainos ginkluotės pramonė „bėgant laikui tikrai gali patekti į produktyviausių ir stipriausių pasaulio ginkluotės kompleksų dešimtuką“, sakė V. Zelenskis trečiadienį savo vakariniame kreipimesi. Jau dabar, anot jo, ši ekonomikos šaka prisideda ne tik prie savų gynybos pajėgumų stiprinimo ginantis nuo Rusijos agresijos, bet ir svariai prie ekonomikos augimo bei užimtumo.

V. Zelenskis: Ukraina gali tapti viena didžiausių ginkluotės gamintojų
V. Zelenskis: Ukraina gali tapti viena didžiausių ginkluotės gamintojų / P. Peleckio / BNS nuotr.

V. Zelenskis gyrė susitarimą su Vakarų partneriais, pirmiausiai – JAV, dėl bendros ginklų gamybos, pareikšdamas, kad tai „vienas didžiausių mūsų politinių pasiekimų šiais metais“. Tai esą leidžia gaminti pažangią karinę įrangą. Vakarietiškų ginklų modelių gamybą ketinama toliau lokalizuoti.

Prieš tai Ukrainos strateginių pramonės šakų ministras Oleksandras Kamyšinas spaudos konferencijoje Kyjive sakė, kad Ukraina savo ginklų gamybą šiais metais padidino tris kartus.

Daugiau naujienų