„Matome galimybę, kad, jei viskas vyks taip, kaip planuota, kai kurios iš jų (vakcinos) galėtų būti parengtos patvirtinimui per metus nuo dabar“, – vaizdo konferencijoje sakė Europos vaistų agentūros biologinių grėsmių sveikatai ir vakcinų strategijos skyriaus vadovas Marco Cavaleri (Markas Kavaleris).
„Tai tik prognozės, grindžiamos tuo, ką matome. Bet vėlgi turiu pabrėžti, kad tai geriausio atvejo scenarijus; žinome, kad ne visos vakcinos, kurios pradėtos kurti, gali būti patvirtintos“, – sakė jis ir pridūrė: „Taip pat žinome, kad gali būti gaišimo.“
Pasak jo, agentūra „truputį skeptiškai“ vertina pranešimus, kad vakcina galėtų būti parengta jau rugsėjį.
Vis dėlto Amsterdame įsikūrusi Europos Sąjungos agentūra neteikė didelės reikšmės Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reiškiamiems nuogąstavimams, kad virusas „gali niekada nepasitraukti“.
„Manau, dar truputį per anksti pasakyti, bet turime gerą priežastį būti pakankamai optimistiški [dėl to], kad kai kurios vakcinos bus sėkmingos“, – sakė M. Cavaleri.
„Nustebčiau, jei galiausiai neturėsime jokios vakcinos nuo COVID-19“, – pridūrė jis.
ES: vakcina turi būti prieinama visiems
Europos Sąjunga ketvirtadienį tvirtino, kad bet kokia vakcina nuo koronaviruso turi būti sąžiningai prieinama visoms šalims, prancūzų farmacijos milžinei „Sanofi“ pranešus, kad ji pirmąsias bet kokios vakcinos nuo COVID-19 siuntas rezervuos Jungtinėms Valstijoms.
„Vakcina nuo COVID-19 turėtų būti pasaulinis viešas gėris, o galimybės ją gauti turi būti teisingos ir visuotinės“, – žurnalistams sakė Europos Komisijos atstovas Stefanas De Keersmaeckeris (Stefanas De Kersmekeris).
„Sanofi“ vadovas britas Paulas Hudsonas (Polas Hadsonas) sukėlė pasipiktinimą Prancūzijoje trečiadienį pranešęs, kad jei bendrovei pavyks sukurti vakciną, pirmiausia ja bus aprūpintos Jungtinės Valstijos, kadangi šalis „prisiėmė riziką“ investuodama į partnerystės su farmacijos milžine plėtrą šiais metais.
Prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) vyriausybės ministrai „Sanofi“ sprendimą vadino nepriimtinu.
ES šį mėnesį organizavo lėšų rinkimą visame pasaulyje vakcinos tyrimams ir surinko daugiau kaip 7 mlrd. eurų, bet Vašingtonas demonstratyviai atsisakė dalyvauti.
„Mums viename pasaulyje labai svarbu, kad dėl to dirbtume pasauliniu mastu, nes šis virusas yra pasaulinis virusas“, – sakė S. De Keersmaeckeris.
Naujausi komentarai