Maskvoje pasikėsinta į banką „Snoras“ valdančios Rusijos finansų grupės „Konvers Group“ valdybos bei stebėtojų tarybos pirmininką Aleksandrą Antonovą - pagrindinio „Snoro“ akcininko Vladimiro Antonovo tėvą. V.Antonovas teigia numanantis, kas užsakė jo tėvo žmogžudystę.
„Numanome, kas tai padarė“
„Jau numanome, kas tai padarė“, - naujienų agentūrai „Interfax“ sakė apšaudyto bankininko sūnus. Kol kas V.Antonovas nepasirūpino papildomo apsauga - jis žurnalistams teigė esantis tėvų namuose Maskvoje. „Man viskas gerai“, - sakė „Snoro“ savininkas.
V.Antonovas „Interfax“ pabrėžė, kad jo tėvas jau daugiau kaip metus aktyviai nedalyvauja finansų grupės valdyme. „Jis, beje, kaip ir aš, nebedalyvauja tiesioginiame bankų verslo valdyme“, - aiškino V.Antonovas.
Anksčiau Rusijos žiniasklaida trimitavo, kad pasikėsinta į V.Antonovą. Vėliau naujienų agentūra „Interfax“ patikslino, kad trečiadienį, apie 10 valandą ryto pasikėsinta į jo tėvą. Tuo tarpu pats V.Antonovas pasikėsinimo metu buvo išvykęs iš Maskvos.
Tykojo prie namų
„Interfax“ duomenimis, A.Antonovas ir jo asmens sargybinis buvo apšaudyti gatvėje, netoli įėjimo į namą, kuriame gyveno. Bankininką, kaip ir kas rytą, pasitiko asmens sargybiniai ir šarvuotas "Mercedes" markės automobilis. Tačiau šįsyk mašinos jis nepasiekė. Iš viso susišaudymo metu į bankininką ir jo asmens sargybinį paleista net 18 devynių milimetrų kalibro kulkų. Užpuolikai, liudininkų teigimu, iš įvykio vietos spruko senučiu automobiliu "Žiguli".
Kol kas Rusijos teisėsauga tiria vieną pagrindinę pasikėsinimo versiją. Manoma, kad samdyti žudikai į A.Antonovą taikėsi dėl „Konvers Group“ veiklos.
Pasak Maskvos prokuratūros tyrimų skyriaus vadovo Anatolijaus Bakmeto, abu vyrai su šautinėmis žaizdomis paguldyti į ligoninę, pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto šaunamojo ginklo panaudojimo bei pasikėsinimo nužudyti. Pasak jo, tiriama keletas pasikėsinimo versijų, pagrindinė jų susijusi su bankininko verslo reikalais.
„Konvers Group“ be „Snoro“ valdo Rusijoje veikiančius „Enisei“ ir „Baikalinvestbank“, Latvijos „Latvijas Krajbanka“ Latvijoje bei Didžiosios Britanijos „Conversbank (UK) Limited“ bankus.
Gyvas - per stebuklą
Naujausiomis žiniomis, A.Antonovo sveikatos būklė yra sunki, jis gydomas vienos iš Maskvos ligoninių reanimacijos skyriuje. Tačiau Rusijos medikai informuoja, kad bankininko gyvybei pavojus negresia. Į bankininką pataikė net penkios užpuolikų paleistos kulkos, tačiau per stebuklą nė viena iš jų nekliudė gyvybišai svarbių organų. Tuo tarpu jo asmens sargybinis Aleksandras Komarovas atsipirko dar menkesniais sužeidimais - jam peršauta koja.
Kol kas Rusijos teisėsauga tebeieško nusikaltėlių, šaudžiusių į bankininką, nė vieno įtariamo šaulio sulaikyti dar nepavyko.
Aiškinosi santykius dėl uosto?
Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, abejotina, ar kulkos į A.Antonovą skriejo dėl „Konvers Group“ bankinės veiklos. Esą kur kas labiau tikėtina, kad su juo santykius aiškinosi grupuotės, susijusios su Kaliningrado srityje tėvo ir sūnaus Antonovų vykdoma veikla. Teigiama, kad Antonovams kilo sunkumų vystant verslą Kaliningrado uoste, ir būtent šis objektas tapo konfliktų priežastimi.
Beje, Rusijos žiniasklaida mirgėte mirga pranešimais apie ankstesnes aferas, kuriose skambėjo Antonovų pavardė.
Liūdnai pagarsėjo Lietuvoje ir užsienyje
Dienraštis „Moskovskij Komsomolec“ dviprasmišką Antonovų istoriją pradeda dar paskutiniojo praėjusio amžiaus dešimtmečio metais. Pirmiausiai tėvas ir sūnus pagarsėjo kaip „Akademchimbank“ akcininkai: jų verslo partneris buvo nužudytas, o bankas įsipainiojo į pinigų plovimo skandalą. Būtent po šių įvykių Rusijos verslo padangėje sužibo „Konvers Group“ vardas.
Antonovai įsivėlė ir į skandalą Lietuvoje. 2002 m. Valstybės saugumo departamentas (VSD) užkirto kelią 1,2 mlrd. litų investicijai į banką „Snoras“. Tuomet VSD įtarė, kad taip mėginama legalizuoti pinigus, susijusius su tarptautinėmis nusikalstamomis grupuotėmis.
Antonovų pavardė prastame kontekste sumirgėjo netgi Australijoje. Šioje šalyje 2005 m., kuomet iš pašto skyriaus dingo pensijų mokėjimų čekiai. Tuomet Australijoje nuskambėjo ir „Snoro“ pavadinimas, mat nemaža dalis dingusių pinigų atsirado lietuviško banko kliento sąskaitoje.
Ne ką švaresnę reputaciją Antonovai įgijo ir Didžiojoje Britanijoje. Antonovams vykdant vieno britų bankų pirkimą, prabilta apie galimus korupcinius ryšius. Įtarimų šešėlis krito ant Rusijos centrinio banko pirmininko pavaduotojo Andrejaus Kozlovo. Jis netrukus po skandalo buvo nužudytas.
Trečiasis su Antonovų verslu siejamas lavonas minimas finansinių vyno importuotojų sunkumų istorijoje. Kuomet Rusija uždraudė vyno iš Moldovos importą, daugelis šios srities verslininkų susidūrė su sunkumais grąžinant bankams kreditus. Tarp jų buvo ir Igoris Bainbergas, netrukus po vyno krizės nužudytas Kišeniove. Tuomet sklido gandai, neva nužudytasis nejuokais pykosi su pagrindiniu „Snoro“ akcininku V.Antonovu.
„Snoras“: su mumis tai nesusiję
Lietuviškasis bankas „Snoras“ išreiškė pasipiktinimą pasikesinimu į A.Antonovą, kuris, kaip ir jo sūnus, yra banko stebėtojų tarybos narys.
„Be jokios abejonės, šis įvykis yra skausmingas, juk bet koks pasikėsinimas į žmogaus gyvybę sukrečia. Neabejoju, jog Rusijos Federacijos teisėsaugos organai padarys viską, kad išaiškintų šio įvykio aplinkybes ir motyvus, kurie šiuo metu nėra žinomi“, - banko pranešime cituojamas „Snoro“ prezidentas Raimondas Baranauskas.
Beje, bankas čia pat suskubo paneigti, kad pasikesinimas į rusų verslininką gali būti susijęs su jo ar jo sūnaus veikla Lietuvoje. „Esame įsitikinę, kad šis įvykis niekaip nesusijęs su AB banku „Snoras“ ir jo veikla“, - pabrėžė R.Baranauskas.
Šiuo metu V.Antonovas ir R.Baranauskas valdo 92,29 proc. AB banko SNORAS akcijų.
Kaip jau skelbėme, už informaciją apie A.Antonovo užpuolikus ar nužudymo užsakovus rusų bankininkai siūlo 5 mln. rublių premiją.
Naujausi komentarai