Dešimtys tūkstančių streikuojančių Graikijos gyventojų trečiadienį protestavo prieš planus veržtis diržus, tikrindami vyriausybės ryžtą vykdyti drakoniškas biudžeto išlaidų mažinimo priemones, kurias nulėmė noras gauti milijardų eurų paskolą iš ES ir Tarptautinio valiutos fondo. Neapsieita be aukų.
Darbininkai, mušdami būgnus ir skanduodami "Su mumis nejuokaukit!", žygiavo gatvėmis Atėnų centre, vadovaujami komunistinės profesinės sąjungos PAME narių. Šie protestai yra patys didžiausi nuo Graikiją prislėgusios skolų krizės pradžios praėjusių metų pabaigoje.
Policija panaudojo ašarines dujas ir garsines granatas, siekdama išsklaidyti apie 50 protestuotojų grupę, kuri mėgino įsiveržti į parlamento pastatą. Protestuotojai taip pat padegė banko pastatą Atėnų centre. Per gaisrą žuvo trys žmonės.
Paskelbus jau trečią šiais metais bendrą viešojo ir privačiojo sektoriaus streiką, Graikijoje buvo atšaukti lėktuvų skrydžiai, taip pat paralyžiuotas viešasis transportas. Ligoninėse dirbo tik reikalingiausi darbuotojai, uždarytos kai kurios parduotuvės, kai privačių įmonių darbuotojai prisidėjo prie viešojo sektoriaus streiko. Šie veiksmai rodo stiprėjantį pasipriešinimą griežtoms taupymo priemonėms.
"Tos priemonės siaubingos, – sakė 54 metų pardavėja Marija Civara. – Bijau, kad mane atleis iš darbo arba man sumažins atlyginimą. Būtų labai sunku."
Socialistas premjeras Geórgias Papandréou antradienį parlamentui pateikė planą, pagal kurį planuojama papildomai sutaupyti 30 mlrd. eurų, smarkiai sumažinus atlyginimus ir pensijas, taip pat padidinus pridėtinės vertės mokestį.
Apklausos rodo, jog eiliniai Graikijos piliečiai vis labiau piktinasi, kad yra verčiami mokėti dėl šalį ištikusios krizės, o mokesčius vengiantys mokėti asmenys ir korumpuoti valdininkai lieka nenubausti.
Centro kairiųjų pažiūrų dienraštis "Eleftherotypia" trečiadienį perspėjo, kad Graikijos jaunimas gali sukilti, jeigu vyriausybė nesuteiks jam kokios nors vilties.
"Jeigu niekas nebus daroma, pykčio ir nepasitenkinimo sprogimas nušluos viską, – rašo laikraštis. – Negi užmiršome 2008 m. gruodį ir tapome nerūpestingi?"
Investuotojai susirūpinę, kad visuomenės neramumai gali sukelti pavojų šalies vyriausybės pastangoms vykdyti reformas, numatytas finansinės pagalbos plane.
Naujausi komentarai