Vokietija per praėjusius metus užregistravo rekordiškai daug prieglobsčio prašytojų – 1,1 mln., trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija, iš šių asmenų 40 proc. sudaro sirai.
Per 2015-uosius Europos didžiausioje ekonomikoje prieglobsčio pasiprašė 428 468 Sirijos piliečiai; antra didžiausia grupė buvo afganai, pateikę 154 046 prašymų, o trečią vietą užėmė irakiečiai prieglobsčio prašytojai, kurių buvo 121 662.
Per praėjusius metus žmonių, atvykusių į didžiausią Europos ekonomiką, skaičius yra rekordinis ir penkiskart didesnis negu 2014 metais.
Kol kas ne visi šie atvykėliai pateikė oficialius prieglobsčio prašymus ir ne visiems jiems bus leista likti Vokietijoje, kuri pažadėjo deportuoti „ekonominius migrantus“, atvykusius iš šalių, kuriose nėra karo.
Ministerija taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad 1,1 mln. prieglobsčio prašytojų skaičius gali būti netikslus, kadangi kai kurie asmenys gali būti užsiregistravę keliose šalies žemėse, o kiti gali būti išvykę į kitas ES šalis.
Pabėgėlio statuso gali tikėtis tik tokie atvykėliai kaip nuo karo bėgantys sirai, irakiečiai ir afganai, kurie sudaro maždaug pusę prieglobsčio prašytojų.
Kanclerė Angela Merkel aiškiai leido suprasti, kad dauguma Balkanų piliečių, kurie atvyko iš tokių šalių kaip Serbija, Albanija ar Kosovas, bus sugrąžinti į savo tėvynę.
Vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere'as (Tomas de Mezjeras) trečiadienį pakartojo, kad vyriausybė yra pasiryžusi pažaboti augantį prieglobsčio prašytojų antplūdį.
„Mes dirbsime visose politikos srityse, siekdami smarkiai sumažinti naujų prieglobsčio prašytojų skaičių Vokietijoje“, – sakė jis.
Naujausi komentarai