Zuckerbergas davė parodymus svarbioje antimonopolinėje byloje Pereiti į pagrindinį turinį

Zuckerbergas davė parodymus svarbioje antimonopolinėje byloje

2025-04-15 09:40
BNS inf.

„Meta“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Markas Zuckerbergas pirmadienį davė parodymus svarbioje antimonopolinėje byloje, kurioje jo kompanija kaltinama piktnaudžiavimu rinkos galia siekiant įsigyti socialinį tinklą „Instagram“ ir programėlę „WhatsApp“ prieš jiems tampant konkurentais.

Markas Zuckerbergas
Markas Zuckerbergas / Scanpix nuotr.

JAV federalinės prekybos komisijos (FTC) advokatai teigia, kad „Facebook“, kuris dabar yra pervadintas „Meta“, perėmė tai, ką laikė konkurencinėmis grėsmėmis.

M. Zuckerbergui buvo parodytas 2011-ųjų „Facebook“ vidaus elektroninis laiškas, kuriame įspėjama, kad „Instagram“ yra hitas išmaniuosiuose telefonuose ir gali lengvai nukopijuoti tai, ką siūlo jo socialinis tinklas.

Kitame, 2012-ųjų e. laiške dėl „Instagram“ įsigijimo buvo siūloma tiesiog palikti programėlę veikti be jokių patobulinimų, kol „Facebook“ sukurs savo produktus, ir taip išvengti naudotojų nusivylimo, kuris kiltų ją išjungus.

M. Zuckerbergas neteikė didelės reikšmės šiems laiškams ir vadino juos ankstyvomis kalbomis dar prieš planus dėl „Instagram“.

Teismo proceso pradžia Vašingtono federaliniame teisme sužlugdė M. Zuckerbergo viltis, kad į Baltuosius rūmus sugrįžus prezidentui Donaldui Trumpui vyriausybė nebe taip uoliai taikys antimonopolinius įstatymus didžiosioms technologijų bendrovėms.

„Meta“ byloje „Facebook“ savininkė gali būti priversta atsisakyti „Instagram“ ir „WhatsApp“, kurie po jų įsigijimo tapo svarbiais pasauliniais socialiniais tinklais.

„Jie nusprendė, kad konkurencija yra per sunki ir kad būtų lengviau nupirkti savo konkurentus nei su jais konkuruoti“, – įžanginėje kalboje teisme sakė FTC teisininkas Danielis Mathesonas.

„Meta“ advokatas Markas Hansenas pirmojoje savo kalboje paprieštaravo ir teigė, kad Jungtinėse Valstijose „įsigijimai, kuriais siekiama patobulinti ir išplėsti įsigytą įmonę“, nėra neteisėti, o būtent tai ir padarė „Facebook“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų