Pereiti į pagrindinį turinį

Kenija laidoja žuvusius per prekybos centro apsiaustį: toliau ieško kūnų ir atsakymų

2013-09-26 11:32
BNS inf.

Kenijoje ketvirtadienį buvo laidojamos keturias dienas trukusių žudynių islamistų kovotojų užimtame prekybos centre aukos, o tuo metu tarptautiniai teismo medicinos ir saugumo ekspertai naršė griuvėsius, ieškodami kūnų ir atsakymų į klausimus dėl šios tragedijos priežasčių.

Įvairių religinių bendruomenių raudantys gedėtojai susirinko laidoti dalies iš 67 tos atakos aukų, kurių kūnai jau buvo rasti per tą ataką nuniokotame prabangiame Nairobio prekybos centre „Westgate“.

Visoje Kenijoje vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo antrąją iš trijų nacionalinio gedulo dienų.

Prezidentas Uhuru Kenyatta (Uhurus Kenjata) 80 valandų trukusio kraujo liejimo pabaigą paskelbė antradienio vakarą, pridūręs, kad žuvo bent 61 civilis ir šeši saugumo pajėgų nariai. Taip pat nukauti penki įtariami užpuolikai, o dar 11 buvo suimti, pranešė pareigūnai.

Policija nurodė, kad aukų skaičius dar nėra galutinis, o Kenijos Raudonasis Kryžius informavo, kad 71 žmogus laikomas dingusiu.

Per vienas iš daugelio laidotuvių daugiau nei 2 000 gedėtojų ketvirtadienio rytą susirinko pagerbti 31 metų Ruhilos Adatios (Ruhilos Adatijos) – populiarios televizijos ir radijo veikėjos, kuri laukėsi savo pirmojo kūdikio. Per tą pačią ceremoniją buvo laidojama 44 metų Shairoz Dossa (Šairoz Dosa), trijų vaikų motina.

Abi jos priklausė Kenijos ismailitų bendruomenei.

R.Adatios draugė Shelina Manji (Šelina Mandži) sakė, kad kai paskutinį kartą susitikusios jos žadėjo pasikalbėti vėliau.

„Tas pokalbis taip ir neįvyko“, – ji sakė gedinčiai miniai, daugeliui žmonių braukiant ašaras.

Vieno iš populiariausių Kenijos dienraščių „The Standard“ pirmajame puslapyje buvo išspausdinta rožės nuotrauka ir užrašas „Mūsų kritusių mylimųjų garbei“.

Savanorių konsultantų ir psichologų grupės įkūrė kelis centrus, įskaitant pagrindinę Nairobio lavoninę, kuriuose „bet kas, paveiktas atakos „Westgate“, gali gauti patarimą“, sakoma jų pranešime.

Tuo metus gelbėtojai ir tyrėjai tęsė paieškas nuniokotame prekybos centre, kurio didelė dalis įgriuvo po galingų sprogimų ir smarkaus gaisro.

Iš pastato vietomis tebekilo pilki dūmai, o daugybė tonų betono nuolaužų užvertė vietą, kurioje, kaip manoma, teroristai stojo į paskutinę kovą – tikriausiai tebeturėdami daug įkaitų.

Policija ne kartą ragino Kenijos žmones būti kantriais, tačiau daugelis reiškia nusivylimą socialiniuose tinkluose, reikalaudami greitų atsakymų į daugybę klausimų: kodėl sugriuvo dalis pastato, koks likimas ištiko dingusius žmones ir koks dabar yra tyrimo statusas.

Tuo tarpu Somalio islamistų grupuotės „al Shebab“ vadovas šeichas Mukhtaras Abu al Zubayras (Muchtaras Abu Zubairas), dar žinomas kaip Ahmedas Abdi Godane (Ahmedas Abdi Godanė), sakė, kad ataka Nairobio prekybos centre yra „žinia vakariečiams“, kurie „palaikė Kenijos invaziją (į Somalį), liejusią musulmonų kraują dėl jų naftos bendrovių interesų“.

Kenijos pajėgos prieš dvejus metus buvo pasiųstos į Somalį pulti „al Shebab“ bazių, o vėliau prisidėjo prie toje šalyje dislokuotų Afrikos Sąjungos misijos (AMISOM) pajėgų, kurias sudaro 17,7 tūkst. karių.

Prekybos centre dirbantys pareigūnai buvo matomi užsidėję chirurgines kaukes, o kai kurie kariai – apsivynioję veidus šalikais dėl stipraus dvoko tame komplekse, kuris anksčiau buvo vienas iš prabangiausių prekybos centrų sostinėje.

Incidento vietoje taip pat dirba tyrėjai iš Didžiosios Britanijos, Jungtinių Valstijų, Izraelio, Vokietijos, Kanados ir Interpolo.

Kenijos vidaus reikalų ministras sakė, kad šios paieškos yra „komplikuotas procesas“ ir kad joms užbaigti prireiks bent savaitės.

„Tarp šiuo metus vykdomų darbų yra pirštų atspaudų rinkimas, DNR atpažinimas ir balistiniai tyrimai“, – ministras Josephas Ole Lenku (Džozefas Olė Lenku) trečiadienį sakė žurnalistams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų