Dviejų aukštų krikščioniškos mokyklos pastatas užsiliepsnojo vėlai vakare, kai dauguma vaikų miegojo, todėl moksleivės nespėjo išbėgti į lauką.
„Gaisras įsiplieskė sekmadienį apie 23 val. (vietos, 19 val. Lietuvos laiku). Žuvo 17 mergaičių, o penkios buvo sužeistos“, – naujienų agentūrai AFP sakė pulkininkas Prayadas Singsinas (Prajadas Singsinas), Čiang Rajaus provincijos Vingapatao rajono policijos vadas.
Dviejų sužeistųjų būklė buvo sunki, nurodė jis ir pridūrė, kad ankstesni nuogąstavimai dėl dar dviejų galimai dingusių mergaičių buvo išsklaidyti, kai gelbėtojai apieškojo supleškėjusio pastato liekanas.
„Gaisras užgesintas, bet jo priežastys tebetiriamas“, – pažymėjo Prayadas Singsinas, pridūręs, kad teismo ekspertai turėtų atvykti pirmadienį.
Toje internatinėje mokykloje, valdomoje vieno vietos fondo, o ne vyriausybės, gyvena 6–13 metų mergaitės, nurodė Prayadas Singsinas.
Kitas to paties rajono policijos pareigūnas sakė, kad tame internate gyveno moksleivės iš neturtingų vietos kalnų genčių, kurių šeimos gyvena per toli, kad galėtų važinėti į mokyklą.
„Kai kilo gaisras, bendrabutyje buvo 38 moksleivės. Kai kurios dar nebuvo užmigusios, todėl išbėgo, – naujienų agentūrai AFP sakė provincijos gubernatoriaus pavaduotojas Arkomas Sukapanas. – Tačiau kitos miegojo ir negalėjo išbėgti, todėl buvo daug aukų.“
Mokyklose „Facebook“ paskyroje paskelbtose nuotraukose matėsi ugniagesiai, kovojantys su liepsnomis, apėmusiomis baltą dviaukštį pastatą.
Kalnų gentys dažnai negauna valstybės išteklių, menkai rūpinamasi jų vaikų švietimu, taip pat gyventojų sveikatos apsauga ir jų regiono plėtra.
Dėl skurdo kai kurie gyventojai ryžtasi tapti narkotikų kontrabandininkais, prisidėdami prie gaujų, veikiančių toje Auksiniu trikampiu vadinamoje atokioje teritorijoje prie sienos su Laosu ir Mianmaru.
Tailando sveikatos apsaugos ir saugumo standartai prasti, o visoje karalystėje dažnai pasitaiko nelaimingų atsitikimų.
Čiang Rajaus miestas ir aplinkinės kalvos pritraukia daug užsieniečių turistų, kuriems ten organizuojami žygiai ir kitos aktyvios pramogos.
Lankytojams taip pat organizuojamos ekskursijos į atokiai gyvenančių genčių kaimus, nors fotografavimasis su tais žmonėmis yra kritikuojamas kaip jų kultūros žeminimas, kai pažaidžiamos etninės grupės tampa „žmonių zoologijos sodais“.
Naujausi komentarai