Ilgiau negu dvejus metus įrodymus nagrinėjusi žiuri, turėjusi atsakyti į koronerio iškeltus 14 klausimų, taip pat nutarė, kad Liverpulio klubo aistruolių elgesys tą dieną nesukėlė didžiausios Britanijoje sporto tragedijos ir prie jos neprisidėjo.
Komisija paskelbė išvadą, kad policija padarė klaidų, ruošdamasi toms rungtynėms ir jų metu, o tos klaidos nulėmė pavojingą padėtį arba prie jos prisidėjo.
Aukų artimieji ilgai kovojo, kad būtų nuodugniai išsiaiškinta, kaip įvyko ta tragedija.
Kai kurie ėjo iš teismo salės apsikabinę ir apsipylę ašaromis.
Ankstesnės nutartys, kad tų žmonių žūtis buvo nelaimingas atsitikimas, buvo panaikintos 2012 metais, o po to buvo nurodyta atlikti naują tyrimą, atsižvelgiant į daug metų triukšmą kėlusių aukų šeimų reikalavimus.
Komisija posėdžiavo nuo 2014 metų kovo specialiai įrengtoje teismo salėje Voringtono mieste šiaurės vakarų Anglijoje, už 25 km nuo Liverpulio.
Nelaimė įvyko 1989 metų balandžio 15 dieną, per FA taurės pusfinalį Hilsboro stadione Anglijos šiaurėje, kuriame susitiko Liverpulio ir Notingamo „Forest“ klubų vienuolikės.
Siekdama sumažinti spūstį prie stadiono prieš pat prasidedant rungtynėms, policijos vadas liepė atidaryti išėjimo duris.
Dėl to apie 2 tūkst. žmonių plūstelėjo į stadioną ir pateko į jau pilnas tribūnas stadiono gale, sukeldami pražūtingą spūstį.
Policijos vadovas atsiprašė
Policijos vadovas, atsakingas už 1989 nelaimę Hilsboro futbolo stadione, per kurią žuvo 96 žmonės, antradienį pareiškė, kad pajėgos veikė „katastrofiškai klaidingai“, ir „nuoširdžiai atsiprašė“ aukų artimųjų.
Pietų Jorkšyro policijos viršininkas Davidas Cromptonas (Deividas Kromptonas) sakė, kad jo vadovaujamos pajėgos „nedviprasmiškai“ sutiko su tiriančiųjų žiuri antradienio išvadomis, jog žmonės žuvo dėl policijos didelio aplaidumo.
„Aš noriu nuoširdžiai atsiprašyti (aukų) artimųjų ir visų, kuriuos tai palietė“, – sakė jis.
Naujausi komentarai