Quantcast

Ukrainoje suimtas išpuolius planavęs prancūzas buvo pavyzdingas darbuotojas

  • Teksto dydis:

Ultradešiniųjų ekstremizmu įtariamasis Prancūzijos pilietis, esą planavęs įvykdyti atakų per Europos futbolo čempionatą, niekada nebuvo sukėlęs jokių įtarimų savo kaimynams, o darbdavys sakė, kad jis buvo pavyzdingas darbuotojas.

Ukraina pirmadienį pranešė, kad praeitą mėnesį suėmė tą 25 metų vyrą, pas kurį buvo rastas įspūdingas ginklų ir sprogmenų arsenalas.

Prancūzijos regioninis laikraštis „L'Est republicain“ Ukrainos suimtą vyrą įvardijo kaip Gregoire'ą Moutaux (Greguarą Muto). Pranešime nurodoma, kad tyrėjai gegužės pabaigoje atliko kratą jo namuose Nan le Peti miestelyje netoli Nansi miesto.

Kaip nurodė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), prancūzas planavo atakuoti mečetę, sinagogą, mokesčių inspekcijos biurus, viešojo transporto objektus ir kelis kitus taikinius.

Tačiau jo kaimynai ir pažįstami šiaurės rytų Prancūzijoje stebėjosi dėl jo arešto, sakydami, kad tas vyras atrodė „santūrus“ ir „darbštus“, niekada neskelbdavęs jokių ekstremistinių pažiūrų ir nedalyvavęs tokioje veikloje.

Vyras, kurio Prancūzijos institucijos dar oficialiai neįvardijo, gyveno šiaurės rytiniame Mezo regione netoli sienos su Belgija.

Jis dirbo žemės ūkio kooperatyve „Elitest“, įsikūrusiame Brumato miestelyje Žemutinio Reino regione.

Įtariamojo darbdavys pirmadienį sakė naujienų agentūrai AFP, kad jis buvo „pavyzdingas darbuotojas“.

„Neturime jokios informacijos apie jo privatų gyvenimą“, – pridūrė bendrovės techninis direktorius Lucas Voidey (Liukas Vuadė).

Jo pažįstamas ūkininkas Nicolas Wiltas (Nikola Viltas) sakė, kad tas vyras reguliariai važinėdavo į Ukrainą ir „pasakojo mums, kad turi merginą Ukrainoje ir kad retkarčiais pas ją nuvažiuoja“.

„Vaikinas be jokios tamsios istorijos“, – konstatavo N.Wiltas.

Kitas bendradarbis pasakojo apie aukštą „šviesiaplaukį vaikiną mėlynomis akimis – liekną, labai, labai santūrų ir labai drovų“.

Vienas policijos šaltinis nurodė, kad per kratą Nan le Peti gyvenvietėje, kurioje tas vyras dažnai viešėdavo pas savo senelį, buvo rasti marškinėliai su vienos kraštutinės dešiniosios grupuotės simbolika.

Tačiau miestelio merė Dominique Pensalfini-Demorise (Dominik Pensalfini-Demoriz) sakė, kad vietos gyventojai buvo „priblokšti“ šios žinios.

„Tai niekaip nedera prie žmogaus, kurį pažinojome, – pažymėjo ji. – Visiems jis atrodė labai malonus. Jus labai mandagiai bendravo su kaimynais ir manimi – labai inteligentiškas ir malonus, pasiruošęs pagelbėti.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių