Pereiti į pagrindinį turinį

ES grėsmingai plinta paukščių gripas

2016-11-15 14:42
BNS inf.

Kaip praneša Europos Sąjungos (ES) valstybių atsakingos institucijos, aukšto patogeniškumo (H5N8) paukščių gripas jau skverbiasi ir į paukštininkystės ūkius. Šiais metais ES teritorijoje nustatyti 29 židiniai paukščių ūkiuose. 16 atvejų užfiksuota Prancūzijoje, 5 - Vengrijoje, 3 - Vokietijoje ir po 2 - Austrijoje ir Italijoje.

T. Urbelionio / BFL nuotr.

Šią savaitę gauta informacija apie naujus nustatytus šios pavojingos ligos atvejus Vokietijos, Vengrijos ir Austrijos naminių paukščių laikymo vietose.

Vokietijoje 3 židiniai nustatyti šiaurinėje šalies dalyje esančių Šlėzvigo - Flensburgo ir Liubeko rajonuose bei šiaurės rytuose Greifsvaldo apylinkėse. Dėl užkrato bus sunaikinta daugiau kaip 20 tūkst. naminių paukščių.

Vengrijoje užfiksuoti 5 nauji atvejai Bekešo ir Bač Kiškūno rajonuose, kur ūkiuose laikyta per 70 tūkst. naminių paukščių.

2 ligos atvejai nustatyti vakarinėje Austrijoje esančiame Brėgenco rajone, kur auginta 4,15 tūkst. paukščių.

Dar vienas paukščių gripo protrūkis užregistruotas ir Izraelio Hazafono regione, kur ūkyje buvo auginami 34,5 tūkst. paukščių.

10 paukščių gripo atvejų nustatyta laukinėje faunoje: 2 - Lenkijoje, 3 - Danijoje, po 1 - Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Olandijoje ir Kroatijoje.

„ES teritorijoje grėsmingai plintant paukščių gripui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba griežčiau vykdys kontrolę paukštynuose, tikrins, kaip įgyvendinamos biologinio saugumo priemonės. Pavieniai ūkininkai, laikantys paukščius, taip pat privalo paisyti saugos reikalavimų -neleisti jų į lauką, vengti kontaktų su laukiniais", - primena Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubiuos veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Paulius Bušauskas.

Dėl nustatytų paukščių gripo židinių paukštynuose ūkiuose Europos Komisija išleido specialų sprendimą, kuriame nustatyti apribojimai - neleidžiama išvežti paukštienos produktų iš vietovių, kuriose užregistruoti ligos protrūkiai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų