Net ir tie, kas pasveikino Glazge pasiektą susitarimą, pripažino, jog tebereikia atlikti milžinišką darbą.
Kad susitarimas turi trūkumų, A. Guterresas pripažino pareiškime, kurį paskelbė po to, kai šeštadienio vakarą konferencijoje buvo pasiektas susitarimas.
„#COP26 rezultatas yra kompromisas, atspindintis interesus, prieštaravimus ir politinės valios būseną šiandienos pasaulyje“, – parašė jis tviteryje.
„Tai svarbus žingsnis, bet to negana.“
„Mūsų trapi planeta kabo ant plauko“, – įspėjo jis ir pridūrė, kad „mes vis dar beldžiamės į klimato katastrofos duris“.
Paskesniame savo įraše socialiniame tinkle „Twitter“ JT vadovas kreipėsi į „jaunimą, čiabuvių bendruomenes, moteris vadoves, visus tuos, kas vadovauja #ClimateAction [klimato aktyvistų judėjimui]“.
„Žinau, jog galite būti nusivylę. Bet mes kovojame už savo gyvybes ir ši kova turi būti laimėta.“
G. Thunberg, kuri yra kone žinomiausia pasaulio klimato aktyvistė, kalbėjo griežčiau.
„#COP26 baigėsi, – parašė ji tviteryje. – Štai trumpa santrauka: bla, bla, bla.“
„Bet už šių salių tęsiasi tikras darbas. Ir mes niekada nepasiduosime, niekada.“
Per konferenciją G. Thunberg ir kiti aktyvistai ne kartą kritikavo jos eigą ir tvirtino, kad pasaulio lyderiai nesugeba patvirtinti savo žodžių tikrais veiksmais.
„Laukia sunkus darbas“
Britų premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) po konferencijos buvo nusiteikęs gana optimistiškai.
„Ateinančiais metais tebereikės padaryti kur kas daugiau, – pareiškė jis. – Tačiau šiandienos susitarimas yra didelis žingsnis į priekį ir ypač svarbu tai, kad turime pirmąjį istorijoje tarptautinį susitarimą dėl laipsniško anglių atsisakymo ir planą, kaip apriboti pasaulinį atšilimą 1,5 laipsnio [Celsijaus].“
Europos Komisija savo pareiškime pažymėjo, kad konferencijoje pasiektas susitarimas 2015 metų Paryžiaus klimato susitarimo „tikslus išlaikė gyvus“, „suteikęs mums šansą apriboti pasaulinį atšilimą 1,5 laipsnio Celsijaus“.
Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) pažymėjo, kad konferencijos dalyviai padarė pažangą dėl įsipareigojimų mažinti pavojingų išmetamųjų dujų kiekius ir dėl 100 mlrd. JAV dolerių per metus išdalijimo besivystančioms bei pažeidžiamoms šalims.
„Tačiau nebus laiko atsipalaiduoti: tebelaukia sunkus darbas“, – pridūrė ji.
Naujausi komentarai