Vis dėlto jis pridūrė, kad įtakingiausiu karalystės žmogumi laikomas sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas (Mohamedas bin Salmanas) su visu tuo nesusijęs.
Rijado režimą kritikavęs J. Khashoggi, pasitraukęs į Jungtines Valstijas ir dirbęs laikraščiui „The Washington Post“, buvo apsvaigintas ir nužudytas konsulate, o tuomet jo kūnas buvo sukapotas į gabalus, sakė prokuratūros atstovas.
Tokiu būdu Saudo Arabija pirmąkart atskleidė, kokiu būdu buvo nužudytas reporteris.
J. Khashoggi paskutinį kartą matė spalio 2 dieną įeinantį į konsulatą Stambule atsiimti santuokai reikalingų dokumentų.
Prokuratūros atstovas nurodė, kad žurnalisto palaikų dalys buvo perduotos vienam agentui ne konsulato teritorijoje.
Jis paneigė, kad sosto įpėdinis žinojo apie nužudymą.
Saudo Arabijos žvalgybos tarnybos vadovo pavaduotojas generolas Ahmedas al Assiri (Ahmedas Asiris) davė nurodymą repatrijuoti J. Khashoggi, o į Stambulą nuskridusios „derybininkų grupės vadovas“ įsakė jį nužudyti, sakė prokuratūros atstovas.
Saudo Arabija anksčiau griežtai neigė ką nors žinanti apie J. Khashoggi dingimą. Tačiau spalio viduryje Rijadas galiausiai pripažino, kad žurnalistas buvo nužudytas konsulato per esą „nepavykusią“ operaciją.
Prokuroras paprašė skirti mirties bausmę penkiems asmenims, „kaltinamiems davus nurodymą įvykdyti ir įvykdžius nusikaltimą“, taip pat „skirti atitinkamas bausmes kitiems bylos kaltinamiesiems“, rašoma valstybinės naujienų agentūros SPA išplatintame oficialiame pranešime.
Jame nurodyta, dėl J. Khashoggi nužudymo iš viso suimtas 21 žmogus; 11-ai jų jau pareikšti kaltinimai, o kitų atžvilgiu tyrimas bus tęsiamas.
Turkija trečiadienį paragino atlikti tarptautinį žurnalisto nužudymo tyrimą.
Ankara jau pasidalijo su virtine šalių, tarp jų Saudo Arabija, Jungtinėmis Valstijomis, Prancūzija, Didžiąja Britanija ir kitomis Vakarų sąjungininkėmis, įrašais, susijusiais J. Khashoggi nužudymu.
Atmeta reikalavimą dėl tarptautinio tyrimo
Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras ketvirtadienį atmetė Turkijos reikalavimą surengti tarptautinį tyrimą dėl žurnalisto Jamalo Khashoggi (Džamalo Chašogdžio) nužudymo jo šalies konsulate Stambule.
Saudo Arabijos diplomatijos vadovas Adelis al Jubeiras (Adelis Džubeiras) pareiškė, kad Rijadas turi savo „tyrimų įstaigą“ ir „atmeta“ reikalavimą surengti nepriklausomą tyrimą dėl J. Khashoggi nužudymo.
Naujausi komentarai