Pchenjanas pasiuntė tūkstančius karių sustiprinti Rusijos kariuomenę, taip pat ir į Kursko pasienio regioną, kur anksčiau šiais metais Ukrainos pajėgos užėmė dalį teritorijos.
„Gruodį jie (Šiaurės Korėjos kariai) dalyvavo tikroje kovoje, per kurią žuvo mažiausiai 100 žmonių“, – sakė Lee Seong-kweunas.
„Nacionalinė žvalgybos tarnyba taip pat pranešė, kad sužeistųjų skaičius turėtų siekti beveik 1 tūkst.“, – teigė jis.
Nepaisant šių nuostolių, agentūra taip pat teigė aptikusi ženklų, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ruošiasi apmokyti daugiau specialiųjų operacijų pajėgų karių, kurios bus siunčiamos į karą.
Lee Seong-kweunas pažymėjo, kad elitinis Šiaurės Korėjos korpusas „Audra“, iš kurio jau pasiųsta karių talkinti rusams, turi „pajėgumų siųsti pastiprinimą“.
Žvalgyba taip pat spėja, kad „Rusija gali pasiūlyti abipusę naudą“ už naujų karių dislokavimą, įskaitant „Šiaurės Korėjos įprastinės ginkluotės modernizavimą“, sakė parlamentaras.
Įstatymų leidėjas pridūrė, kad Ukrainos raketų ir dronų atakos bei nelaimingi atsitikimai per mokymus jau pareikalavo keleto aukų, o tarp jų – „bent jau generolo lygio“ kariškis.
Žvalgyba teigė, kad didelį aukų skaičių galima paaiškinti „nepažįstama mūšio aplinka, kurioje Šiaurės Korėjos pajėgos naudojamos kaip eksploataciniai fronto šturmo padaliniai, ir jų gebėjimų atremti dronų atakas stoka“, sakė Lee Seong-kweunas.
Našta ar privalumas?
„Pranešama, kad Rusijos kariuomenė skundžiasi, jog Šiaurės Korėjos kariai dėl žinių apie dronus trūkumo yra labiau našta nei privalumas“, – sakė Lee Seong-kweunas.
Šie jo komentarai pasirodė po to, kai antradienį vienas aukšto rango JAV kariuomenės pareigūnas pareiškė, kad per kovas su Ukrainos kariais Rusijos Kursko regione žuvo ar buvo sužeisti keli šimtai Šiaurės Korėjos pajėgų narių.
Ukrainos vyriausiasis kariuomenės vadas Oleksandras Syrskis anksčiau sakė, kad Šiaurės Korėjos pajėgos atsidūrė „intensyvaus puolimo“ Kurske centre.
Šiaurės Korėja ir Rusija sustiprino savo karinius ryšius po Maskvos invazijos į Ukrainą 2022 metų vasarį. Birželį buvo pasirašytas svarbus Pchenjano ir Maskvos gynybos paktas, jis įsigaliojo šį mėnesį.
Ekspertai sako, kad Šiaurės Korėjos lyderis nori iš Rusijos gauti pažangių technologijų ir kovinės patirties savo kariams.
Ketvirtadienį Pchenjanas užsipuolė tai, ką pavadino „neapgalvota provokacija“, Jungtinėms Valstijoms ir jų sąjungininkėms paskelbus bendrą pareiškimą, kuriame kritikuojama Šiaurės Korėjos parama Rusijos karui Ukrainoje, įskaitant karių dislokavimą.
Užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, kad 10 valstybių ir Europos Sąjunga (ES) „iškraipo ir šmeižia“ Pchenjano „normalius bendradarbiavimo“ ryšius su Maskva, skelbia valstybinė žiniasklaida.