Pereiti į pagrindinį turinį

Šiaurės Korėja paleido įtariamą tolimojo nuotolio balistinę raketą

2023-07-12 04:14
BNS inf.

Pietų Korėjos kariuomenė trečiadienį pranešė, kad Šiaurės Korėja paleido įtariamą tolimojo nuotolio balistinę raketą, praėjus kelioms dienoms po to, kai Pchenjanas pagrasino numušti visus jos oro erdvę pažeidžiančius JAV žvalgybinius lėktuvus.

Scanpix nuotr.

Abiejų Korėjos pusiasalio valstybių santykiai yra pasiekę vieną žemiausių taškų per pastaruosius dešimtmečius, nes diplomatija įstrigo, o Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) ragina aktyviau kurti ginklus, įskaitant taktines branduolines bombas.

Reaguodami į tai Seulas ir Vašingtonas sustiprino bendradarbiavimą saugumo srityje ir pažadėjo, kad jei Pchenjanas kada nors panaudos savo branduolinį arsenalą prieš sąjungininkus, tai reikštų jo režimo pabaigą.

Pietų Korėjos kariuomenė „aptiko, kaip spėjama, iš Pchenjano teritorijos apie 10 val. (4 val. Lietuvos laiku) paleistą tolimojo nuotolio balistinę raketą, nukreiptą į Rytų jūrą“, – nurodė Jungtinis štabų vadų komitetas, turėdamas omenyje vandens telkinį, dar vadinamą Japonijos jūra.

Tokijas patvirtino, kad trečiadienį buvo paleista raketa, o Japonijos gynybos ministras Yasukazu Hamada (Jasukadzus Hamada) pareiškė, kad Šiaurės Korėja į rytus paleido bent vieną įtariamą balistinę raketą.

„Balistinė raketa ar raketos šiuo metu vis dar skrenda... šiuo metu manome, kad jos nukris Japonijos jūroje, už Japonijos išskirtinės ekonominės zonos ribų, maždaug už 550 kilometrų į rytus nuo Korėjos pusiasalio, apie 11 val. 13 min.“, – sakė jis.

Šiaurės Korėja pirmadienį pagrasino numušti visus jos oro erdvę pažeidžiančius JAV žvalgybinius lėktuvus ir pasmerkė Vašingtono planus netoli Korėjos pusiasalio dislokuoti branduolinį raketinį povandeninį laivą.

Šiaurės Korėjos nacionalinės gynybos ministerijos atstovas sakė, kad Jungtinės Valstijos „suintensyvino žvalgybinę veiklą, kuri viršijo karo meto lygį“. Anot jo, šį mėnesį aštuonias dienas iš eilės JAV žvalgybiniai lėktuvai vykdė, jo žodžiais tariant, provokacinius skrydžius.

Oficialiosios Korėjos centrinės naujienų agentūros (KCNA) pranešime teigiama, kad vienas toks lėktuvas kelis kartus įsibrovė į Šiaurės Korėjos oro erdvę virš Rytų jūros.

„Nėra jokių garantijų, kad Rytų jūroje neįvyks toks sukrečiantis nelaimingas atsitikimas kaip JAV karinių oro pajėgų strateginio žvalgybinio lėktuvo numušimas“, – pridūrė atstovas spaudai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų