Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuota, kaip naikintuvas rėžiasi į daugiabutį.
Tai jau antras toks incidentas šią savaitę, prieš tai pirmadienį kariniam lėktuvui įsirėžus į daugiabučių namų kvartalą Rusijos Jeisko mieste.
„Abu pilotai žuvo. Nė vienas iš vietos gyventojų nenukentėjo... Su lėktuvu buvo vykdomas bandomasis skrydis“, – socialiniuose tinkluose pranešė regiono gubernatorius Igoris Kobzevas, paskelbęs vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas tamsaus dangaus fone dūmijantis pastatas, apibūdintas kaip „privatus 100 kvadratinių metrų ploto namas dviem šeimoms“.
Įvykio vietoje buvo matyti ugniagesiai, kurie gesino po avarijos kilusį gaisrą.
I. Kobzevas vėliau tvirtino, kad tarp civilių gyventojų nukentėjusiųjų nėra.
Pirminiais duomenimis, sudužo iš lėktuvų gamyklos pakilęs naikintuvas „Su-30“.
Rusijos gelbėjimo tarnybos pranešė, kad kažkuriuo metu įgula nustojo komunikuoti, paskui juos buvo pasiųstas kitas lėktuvas, kurio įgula pamatė „Su-30“ pilotus be sąmonės tuo metu, kai jie jau buvo praradę aukštį. Pagal vieną iš versijų abu pilotai galėjo uždusti pilotų kabinoje.
Rusijos Federacijos nepaprastųjų situacijų ministerija nurodė, kad lėktuvas pakilo iš gamyklos bandomiesiems skrydžiams. Gaisras apėmė 200 kv. m. teritorijos.
Sekmadienį įvykusi katastrofa buvo 11-ta Rusijos karinio lėktuvo katastrofa ne karo zonoje nuo vasario 24 dienos, kai Maskva pasiuntė savo karius į Ukrainą. Ekspertai pažymi, kad karo metu smarkiai padaugėjus Rusijos karinių skrydžių, padaugėjo ir avarijų.
Irkutske, svarbiame pramonės centre Rytų Sibire, kuriame gyvena daugiau nei 600 tūkst. gyventojų, yra įsikūrusi lėktuvų gamykla, gaminanti naikintuvus „Su-30“.
Šis lėktuvas yra viršgarsinis dviejų variklių dvivietis naikintuvas, kuris yra svarbi Rusijos karinių oro pajėgų dalis, taip pat naudojamas Indijos ir kitų šalių.
Rusijos tyrimų komitetas, tiriantis didelius nusikaltimus, pareiškime nurodė, kad dėl šio incidento iškėlė baudžiamąją bylą.
Naujausi komentarai