Penkiolika Lukiškių tardymo izoliatoriuje Vilniuje kalinčių vyrų ir tiek pat Panevėžyje įkalintų moterų mokysis kurti pasakas ir lopšines. Paskui šią kūrybą, įrašytą į kompaktines plokšteles, išsiųs laisvėje jų laukiantiems vaikams.
Kalinčius vyrus ir moteris suartinti su jų vaikais pasišovė Panevėžio moterų pataisos namuose veikiančios mokyklos direktorė Genovaitė Kulvinskaitė, rašo „Lietuvos žinios“.
Ji sako, kad ne vienas laisvėje likęs vaikas gyvena globos namuose ir pas mamą atvežamas labai retai. Todėl moterys su jais gali bendrauti tik laiškais arba, įsigijusios abonentinę kortelę, pasikalbėti telefonu. Tačiau kai kurios įkalintosios nemoka rašyti, tad dažnai vaikai gauna ne mamų rašytus, o jų padiktuotus laiškus.
Šiuo metu atliekama nuteistųjų apklausa. Paskui bus atrenkami norintieji daryti įrašus vaikams. Numatyta, kad projektas truks dar dvejus metus, tad ieškoma tokių, kurie ir tuomet tebebus kalinami.
Savo sukurtus ar skaitomus pasakojimus jie įrašys vaikams nuo 2 iki 15 metų.
„Ne visos moterys nori, kad sūnus ar duktė bendrautų su bausmę atliekančiu tėvu, neleidžia jų į pasimatymus. Tačiau nuo realybės nepabėgsi. Todėl tikimės, kad nuteisti tėvai bendraus su vaikais bent įrašę savo balsą“, - kalbėjo G.Kulvinskaitė.
Europos Sąjungos „Grundtvig“ mokymosi partnerystės projektui, kurio dalyviai kaliniai į kompaktines plokšteles galės įrašyti savo pasakojimus vaikams, skirta 15,5 tūkst. eurų (apie 54 tūkst. litų). Pasak G.Kulvinskaitės, už šiuos pinigus su nuteistaisiais dirbantys specialistai turės galimybę aplankyti užsienio įkalinimo įstaigas, prisidėti prie programų ir darbo su nuteistaisiais metodikos kūrimo
Naujausi komentarai