Naikinant apskričių viršininkų administracijas per pusantrų metų darbo neteko apie 1,1 tūkst. žmonių, sako vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.
Pasak jo, 2009 metų sausio 1-ąją apskričių viršininkų administracijose dirbo per 2,5 tūkst. žmonių. Tuo metu iki šių metų liepos 1-os dienos atleista arba savo noru darbą paliko apie 1,1 tūkst.
"Po truputį žmonės patys ėjo iš darbo, po truputį jie buvo atleidinėjami" - spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė R.Palaitis.
Anot jo, paskutinę dieną atleista apie 200 žmonių.
Ministro manymu, savo darbą išmanantys tarnautojai ilgai be darbo likti neturėtų.
"Tie 200 matyt turės arba pakeisti profesiją, ar ieškoti kito darbo. Bet tų kitų darbų atsiranda, ir jeigu žmonės tikrai geri specialistai, tai aš nematau čia jokios didelės tragedijos," - tvirtino ministras.
R.Palaičio teigimu, tikimasi, kad kasmet bus sutaupyta apie 30 mln. litų, skirtų darbuotojų atlyginimams ir dar 5 mln. litų, kurių anksčiau prireikdavo jų darbo vietų aprūpinimui.
Tačiau, jo duomenimis, reformos kaštai siekia 14 mln. litų. Iš jų 3 mln. bus išmokėti už nepanaudotas darbuotojų atostogas, 10 mln. skirta išeitinėms kompensacijoms. Dar 3,5 mln. litų rezervuoti valstybės karjeros tarnautojams, tačiau kiek iš jų gali būti panaudota, kol kas neaišku.
Apie 400 tūkst. litų atsieis VRM Likvidacinės komisijos išlaikymas.
Darbuotojų skaičiaus mažėjimas - ne vienintelė apskričių viršininkų administracijų naikinimo pasekmė. Taip pat pasikeitė per 200 įstaigų steigėjų teises.
Tiesa, pasak R.Palaičio, savivaldybės jas perėmė ne visuomet noriai. Ministras nurodė, jog neužtikrinto finansavimo baiminosi tiek pačios įstaigos, tiek savivaldybės.
Anot R.Palaičio, pasitaikė ir tokių atvejų, kada įstaigos steigėjo teisių perdavimui savivaldybėms priešintasi dėl nenoro prarasti postą.
"Kaip žinot, jeigu viešosios įstaigos steigėjas yra savivaldybė, tai tos įstaigos direktorius negali būti savivaldybės tarybos narys. Tai pasitaikė ir tokių atvejų, ir toks motyvas buvo," - tvirtino VRM vadovaujantis politikas.
R.Palaičio teigimu, kiek tiksliai lėšų bus skirta savivaldybėms jų perimtų įstaigų funkcijų užtikrinimui, paaiškės tuomet, kai bus suformuotas 2011 metų biudžetas.
Pasak vidaus reikalų ministro, dalis apskričių viršininkų administracijoms priklaususio nekilnojamo turto bus perduota Valstybės turto fondui, dalis gali atitekti valdžios institucijoms.
"Kadangi administracijų pastatai paprastai buvo geroj vietoj, tai nežinau, ar daug iš jų bus pardavinėjama, tikrai abejoju," - sakė R.Palaitis.
Apskričių viršininkų administracijas naikinamos nuo liepos 1 dienos. Lietuvoje yra dešimt apskričių.
Naujausi komentarai