Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos futbolo federacija gavo atsakymą iš FIFA ir UEFA dėl įstatų atitikimo

2022-08-04 13:53

Lietuvos futbolo federacija (LFF) po liepos 27 dieną Seime vykusio jungtinio Finansų ir biudžeto komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdžio pakartotinai kreipėsi į tarptautines futbolo organizacijas, prašydama papildomo išaiškinimo dėl susiklosčiusios situacijos, rašoma LFF pranešime.

Tomas Danilevičius
Tomas Danilevičius / D. Labučio / ELTOS nuotr.

Rugpjūčio 3 d. Lietuvos futbolo federacija gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, kad Lietuvos futbolo federacijos įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje LFF konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu.

Tarptautinės futbolo organizacijos atsakyme patvirtino ir pasiruošimą dirbti toliau tobulinant LFF veiklą bei priminė įsipareigojimą užtikrinti nepriklausomumą nuo trečiųjų šalių kišimosi į federacijos veiklą.

„Lietuvos futbolo federacija visą laiką dirba kartu su FIFA ir UEFA atstovais tiek tobulinant mūsų organizacijos valdymą, tiek įgyvendinant sporto projektus. Darant pakeitimus Lietuvos futbolo federacijos įstatuose, visi pakeitimai buvo suderinti su naujuoju LR Sporto įstatymu, naujoji įstatų redakcija pateikta tarptautinėms futbolo organizacijoms, kurių nariai mes esame. FIFA ir UEFA atstovai vakar pakartotinai patvirtino, kad Lietuvos futbolo federacijos dabartiniai įstatai atitinka reikalavimus. Siekiant toliau tobulinti Lietuvos futbolo federacijos veiklą, FIFA ir UEFA, kaip visada, yra pasiruošusi skirti savo ekspertus bendrai darbo grupei su LFF atstovais. Kartu abi tarptautinės organizacijos dar kartą priminė, kad bet koks trečiųjų šalių kišimasis į futbolo federacijų veiklą yra FIFA ir UEFA įstatų pažeidimas. Tikiuosi, kad ši FIFA ir UEFA pozicija, su kuria supažindinsime tiek politikus, tiek visuomenę, užbaigs kilusias politines diskusijas ir sutelks visus bendram konstruktyviam darbui dėl Lietuvos futbolo“, – sakė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

UEFA ir FIFA tvirtina, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei siūlo pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.

Lietuvos futbolo federacijos nuotr.

ELTA primena, kad praeitą trečiadienį jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovai, buvo siūloma federacijoje įvesti tiesioginį valdymą.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas tvirtina, kad tai yra reikalingas sprendimas, siekiant esminių permainų LFF.

2020 m. lapkričio pradžioje Seimas vienbalsiai priėmė rezoliuciją dėl LFF skaidrumo, finansų ir „apvalymo“ nuo nusikaltėlių. Seimas akcentavo, kad didžiausios LFF skaidrumo problemos atsirado dėl nusikalstamo pasaulio atstovų įtakos futbolui, uždaros ir neskaidrios struktūros valdymo, LFF priimami aktualūs futbolo visuomenei sprendimai nėra vieši, federacija neviešina metinio biudžeto sąmatų ir tai sukelia abejonių apie gautų lėšų panaudojimo tikslus.

Taip pat Seimas rekomendavo Vyriausybei kreiptis į tarptautines futbolo asociacijas (UEFA, FIFA), kad šios atliktų tarptautinius auditus ir ištirtų visų Lietuvos futbolo federacijos gaunamų finansų naudojimą, ir ragino Vyriausybę pradėti intensyvų dialogą su tarptautinių futbolo asociacijų (UEFA, FIFA) valdymo organais siekiant užtikrinti, kad Lietuvos futbolo federacijoje vadovų pareigas eitų nepriekaištingos reputacijos asmenys.

Seimo posėdžių salėje pristatant rezoliuciją, TS-LKD partijos narys Laurynas Kasčiūnas pažymėjo, kad ši rezoliucija gali būti traktuojama kaip tam tikrų veiksmų pradžia.

Nors dažnai yra pažymima, kad politikai neturi teisės kištis į Futbolo federacijos valdymą, nes tokiu atveju UEFA ar FIFA gali suspenduoti federaciją, o tai reikštų tarptautinių rungtynių tiek rinktinei, tiek Lietuvos futbolo klubams pabaigą ir didžiulę nežinomybę, tačiau tokius argumentus yra atmetęs parlamentaras Vytautas Bakas. Jis 2020 m. spalį tikino, kad valstybės įsikišimas į futbolo ar kitų asociacijų darbą nėra retenybė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų