Artėjant Europos čempionato atrankos rungtynėms su Šveicarija Lietuvos futbolo federacija išreiškė palaikymą trenerių štabai ir visai komandai. Savo ruožtu rinktinės treneris Igoris Pankratjevas pažymėjo, kad prisiima atsakomybę už rinktinės rezultatus ir sudėties pasirinkimą, o komandos kapitonas Tadas Kijanskas teigė, kad kuo svarbiau padaryti išvadas ir kuo geriau pasiruošti kitai dvikovai.
Sieks išlipti iš duobės
Neplanuota žiniasklaidos konferencija surengta trečiadienį, Lietuvos rinktinei grįžus iš Maltos. Rungtynės su šios šalies komanda bei Vengrijoje sukėlė nemažą rezonansą visuomenėje, tad LFF ir rinktinių nariai paskyrė papildomo laiko atsakyti į visiems rūpimus klausimus.
Pasak LFF rinktinių direktoriaus Roberto Tautkaus, šiose rungtynėse buvo nuspręsta išbandyti artimiausią rezervą, kartu vyko ir jaunimo rinktinės treneris Arminas Narbekovas „Jis galėjo išvysti savo komandos kandidatus gyvai, o kitiems tai buvo proga išvysti ko esame verti. Tai mums buvo gera pamoka. Padarysime išvadas, analizuosime abejas rungtynes ir ruošimės sekmadienio rungtynėms", - sakė R. Tautkus.
„Situacija buvo tokia, kad negalėjom surinkti visų pagrindinių žaidėjų - trūko aštuonių. Jų vietas užėmė artimiausias rezervas. Rezultatai, aišku, nedžiugina. Stebuklų nebūna. Vaikinai žaidė ta sudėtimi pirmas rungtynes. Jiems tikrai buvo sudėtinga. Neturėjome ir sėkmės - iš 8 smūgių praleidome 6 įvarčius. Deja, nesėkmingų rungtynių serija paveikia komanda psichologiškai. Kad išliptume iš šios duobės, reikalingi taškai kitose rungtynėse", - teigė I. Pankratjevas.
Atsakydamas į klausimą dėl rinktinės sudėties pasirinkimo, jis kelis kartus pabrėžė, kad šiuo klausimu pats priima galutinius sprendimus.
„Jei kas žino mano charakterį, suprastų, jog manęs tikrai negalėtų niekas paveikti. Turiu savo poziciją ir pats renkuosi žaidėjus kiekvienoms konkrečioms rungtynėms. Tam įtakos tuo klausimu nedaro nei LFF, nei kas kitas. Rinktinės sąrašą sudarau aš. Todėl ir už dabartinius rinktinės rezultatus atsakomybę priimu aš, - dėstė treneris - Nė vienam žaidėjui neuždarytos durys. Renkuosi žaidėjus ne pagal pavardes, tai negarantuoja rezultato. Renkuosi pagal pozicijas, kuris žaidėjas reikalingas kiekvienoms rungtynėms. Nesakiau, kad rinktinė turi būti jauninama. Tai natūralus procesas, vyksta kartų kaita".
Pasak U-21 rinktinės trenerio Armino Narbekovo, nereikia norėti, kad į nacionalinę rinktinę pajungus jaunimą būtų galima iš karto tikėtis rezultato. „Kartų kaita labai skaudi rezultatams. Bet jaunimui tai geras išbandymas, nes jaunam žaidėjui pagrindinis tikslas yra pasijungti prie nacionalinės rinktinės. Problema tame, kad ne visi žaidėjai užsienyje turi žaidybinės praktikos. Todėl jiems sekėsi sunkiau. Kita vertus, iš gerosios pusės save parodė Vykintas Slivka".
Stengiasi galvoti tik apie rungtynes
Pasak rinktinės kapitono Tado Kijansko, žaidėjai jaučia nusivylimą tiek prieš save, tiek prieš futbolo visuomenę, tiek prieš aistruolius.
„Suprantame situaciją ir prisiimame savo kaltės dalį dėl tų rezultatų. Tačiau tragedija neįvyko. Tragedija - kai žmogus miršta. Ruošiamės oficialiom rungtynėms su šveicarais, todėl reikia pamiršti kas buvo kaip galima greičiau ir sekmadieniui pasiruošti 100 procentų. Kad parodytume savo geriausias puses, geriausią žaidimą. Viską permąstysime ir sekmadienį stengsimės sukovoti", - kalbėjo T. Kijanskas.
Į rinktinę po pertraukos grįžęs gynėjas Deividas Česnauskis pripažino, kad sugrįžimas nebuvo malonus, tačiau svarbiausia žiūrėti pirmyn.
„Rungtynėse su vengrais buvo paprastos situacijos kur galėjome protingiau sužaisti ir įvarčių galėjo nebūti. Dvikovoje su Malta į mūsų vartus krito tokie įvarčiai, kuriuos galima dėti į „Eurosport" televiziją ir mėgautis. Tikrai retai tokie įmušami, - sakė D. Česnauskis - Tačiau svarbu ne teisintis, reikia žiūrėti, ką galima padaryti. Turime atsistatyti ir ruoštis dvikovai su šveicarais. Komandą pastiprins žaidėjai, kurie iki šiol negalėjo atvykti, ir pasiruošime kaip įmanoma geriau".
Svarbiausia - palaikyti komandą
LFF generalinis direktorius Edvinas Eimontas teigė, jog federacija prieš artėjančias rungtynes palaiko komandą ir trenerių štabą.
„Turime palaikyti komandą, nes jai yra sunku. Be abejo, pralaimėti nesmagu, tačiau tai sporto dalis. Ieškome priežaščių ir sprendimų kaip išeiti iš tos situacijos. Tuo pačiu matome visuomenės išsakytas pastabas komentarus, kritiką. Manau, kad artimiausiomis savaitėmis bus galimybė daugiau padiskutuoti apie problemas ir ieškoti sprendimų", - sakė E. Eimontas.
Pasak jo, rinktinė - tik futbolo piramidės viršūnė. Tuo metu LFF vykdo daug futbolo vystymo darbų ir projektų kurie mažiau matomi, tačiau ne mažiau reikalingi.
„Pavydžiui, neseniai pradėjome projektą „Užaugink Ronaldo Lietuvai" - įrengsime aikščių, šimtą aikštelių, dovanosime tūkstančius vartų ir dešimtis tūkstančių kamuolių. Važinėjame po regionus, stengiamės kad įsitrauktų ir valstybinės institucijos. Vieni visko nepadarysime. Turime rūpintis ir stadionu, aikščių, aikštelių įrengimu, trenerių kursais. Pradėta jaunių varžybų sistemos reforma, sukurta Elitinė jaunių lyga. Kitas pavyzdys - šiandien kaip tik prasidėjo masiškiausių futbolo žaidynių „Golas" finalinis etapas. Žiemą darželiuose vyksta „Futboliukas", - kalbėjo E. Eimontas.
Pasak jo, problema tame, kad pasauliniame kontekste pagal turimus resursus esame nedideli, todėl sunku neatsilikti. „Geras pavyzdys - Islandija. Prieš kelioliką metų šioje 300 tūkst. gyventojų turinčioje šalyje buvo priimta valstybine strategija. Pastatyta 20 maniežų, 150 aikščių tam, kad būtų sudarytos sąlygos sportuoti. Tuo metu mes įrengėme 10 standartinių matmenų dirbtinės dangos aikščių, apie 40 mažų aikštelių. Norėtųsi daug daugiau, bet turėjome daug lėšų skirti savo stadiono rekonstrukcijai. Privalėjome, nes rinktinė nebeturėtų kur žaisti".
Lietuvos ir Šveicarijos rinktinių dvikova vyks birželio 14 d. Vilniuje, LFF stadione nuo 21 val. 45 min.
Naujausi komentarai