Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos kalnų slidininkai svajoja lįsti po stogu

2009-02-11 09:00
Lietuvos kalnų slidininkai svajoja lįsti po stogu
Lietuvos kalnų slidininkai svajoja lįsti po stogu / "Reuters" nuotr. Palyginimas: tokių sąlygų, kaip Prancūzijos kalnų kurortuose, Lietuva neturės, tačiau uždara trasa Druskininkuose išspręstų dalį problemų.

Bus sniego, nebus? Ši spėlionė jau daugelį žiemų įprasta Lietuvos kalnų slidinėjimo mėgėjams, norintiems savo pomėgį patenkinti netoli nuo namų, o ne užsienyje.

Slidinėjimas lyjant

Kai sausio 24-ąją Ignalinoje vyko Rolando Sėliuko atminimo varžybos, lietus pylė kaip iš kibiro ir sniegas akyse žliugo. Ne geresnės sąlygos buvo ir kitose keliose Lietuvoje esančiose trasose su keltuvais. Kai kurios išvis buvo uždarytos.

Neseniai "Žalgirio" draugijos žaidynėse tame pačiame Lietuvos žiemos sporto centre Ignalinoje lenktyniavę kalnų slidininkai varžėsi kiek geresnėmis sąlygomis.

Bet ar pavyks surengti dar dvejas šią žiemą Lietuvoje numatytas varžybas, nežino niekas.

"Žiemos pas mus – vis trumpesnės. Pastaraisiais metais labai sunku surengti visas Lietuvoje numatytas varžybas", – aiškino Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas.

Federacijos vadovo nuomone, padėtis iš esmės pasikeistų, jei, kaip ir numatyta, kitų metų pabaigoje Druskininkuose atsirastų dengta kalnų slidinėjimo trasa.

Išgelbėtų dengta trasa

"Ši trasa mums būtų išsigelbėjimas. Dabar tik keliolika jaunų kalnų slidininkų turi galimybę treniruotis užsienyje keletą kartų per metus. Kitiems – per brangu. Jei Druskininkuose būtų ši trasa, vaikai galėtų treniruotis savo šalyje visus metus", – svarstė P.Augūnas.

Lietuvos čempionatas ir toliau tikriausiai būtų rengiamas užsienyje, kur trasos artimesnės tarptautiniams varžybų standartams. Bet treniruotis būtų galima ir namie, o svetur keliauti daug rečiau.

P.Augūno teigimu, numatomas Druskininkų trasos ilgis Lietuvos mąsteliais – įspūdingas. Ilgiausias šlaitas būtų 418 m ilgio ir 50 m pločio.

Tokios trasos, kurioje galima slidinėti net vasarą, nėra maždaug 1000 km spinduliu. Artimiausios – Maskvoje ir Vokietijoje.

Iš viso uždaros kalnų slidinėjimo trasos yra 18-oje šalių. Daugiausia – septynios – Olandijoje, kur, kaip ir Lietuvoje, nėra aukštų kalnų.

Pagal šlaito ilgį Lietuvoje numatoma statyti arena patektų į pirmąjį penketą planetoje. Ilgiausia įrengta Vokietijos mieste Botrope – 640 m.

Sulauktų užsienio svečių

Nemažai uždarų trasų tenka slidinėti ant raižyto ledo. Tuo tarpu Druskininkuose, kaip tvirtina projekto vykdytojai, sniegas beveik niekuo nesiskirtų nuo natūralaus.

"Druskininkuose pastačius kalnų slidinėjimo kompleksą, ne mes važiuotume į užsienį, o atvažiuotų pas mus. Ir ne mes mokėtume užsieniečiams už kalnų kurortus, o jie mums", – įsitikinęs P.Augūnas.

Druskininkų trasoje vienu metu galėtų slidinėti iki 500 žmonių.

"Savaitgaliais, žinoma, treniruotis ten nepavyktų – per daug turistų. Bet šiokiadieniais pratyboms laiko ir vietos tikrai atsirastų", – į ateitį viltingai pažvelgė federacijos vadovas.

Bet kol kas tenka susitaikyti su realybe – žiema Lietuvoje trunka vos kelias savaites, o dirbtinio sniego patrankas turi tik penkių trasų šeimininkai. Apie kažkokį verslą, šiuolaikiškus nuomos punktus, nėra net minčių. Nes neapsimoka – kam plėtoti kalnų slidinėjimo kurorto verslą, jei nėra sniego?

Kiek ilgiau dirbtinį sniegą trasose išlaiko artimiausi kaimynai latviai ar lenkai. Tad norint slidinėti, tenka keliauti į užsienį ir ten leisti pingus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų