„Tapk 16 žaidėju!”– su tokiu regbio kultūrą atspindinčiu šūkiu aktyviai dirbti pradeda atsinaujinusi Lietuvos regbio federacija. Subūrusi naujus savo srities profesionalus organizacija sieks, kad regbis Lietuvoje taptų trečia populiariausia komandine sporto šaka Lietuvoje bei pelnytų Lietuvai vietą olimpinėse žaidynėse.
Spaudos konferencijoje prisistatė naujasis federacijos prezidentas Rytis Davidovičius bei du nauji valdybos nariai, Mindaugas Ardišauskas bei Tomas Bieliauskas, kurie yra atsakingi už komunikaciją ir komerciją.
„Esame sudarę naują veiklos planą, kurį įgyvendinus, Lietuvoje regbis duos žymių sportinių rezultatų – regbio rinktinės sėkmingai pasirodys tarptautinėse varžybose ir ilgainiui pateks tarp stipriausių Europos komandų. Regbis-7. Ši regbio rūšis neseniai tapo olimpine sporto šaka ir komandos iš viso pasaulio varžysis dėl medalių 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.“ – kalbėjo Rytis Davidovičius. Federacijos prezidentas sakė, kad regbio čempionatai lankomumu ir žiūrimumu pasaulyje (kalbant apie tarptautinius turnyrus) nusileidžia tik olimpinėms žaidynėms ir pasaulio bei Europos futbolo čempionatams. Šis faktorius ir aukšta regbio žaidėjų bei gerbėjų kultūra paskatino grąžinti regbį į olimpinę šeimą.
LRF tikslas yra 2013-2016 metais padėti pamatus Regbio-7 rinktinės patekimui į olimpines žaidynes bei pasaulio čempionatą 2016-2020 metais.
Lietuvos Regbio-15 rinktinės aukščiausias taškas buvo 2006-2010 metais pasiektas pasaulio rekordas – laimėta 18 tarptautinių rungtynių iš eilės (prieš keletą savaičių šį rekordą pavyko pagerinti Kiprui). Šiuo metu pasauliniam R-15 reitinge Lietuva užima 46-ąją vietą, aukščiausia buvusi pasiekta vieta - 32-a. Dabartinis išsikeltas tikslas – patekti į trisdešimtuką. Šiuo metu rinktinė žaidžia Europos tautų taurės 2A divizione. Federacijos tikslas yra patekti į 1B divizioną ir ten išsilaikyti. Prie rinktinės vairo jau stojo patirties užsienyje pasisėmęs Linas Naujalis, o greitu metu jam padės ir treneris iš Zimbabvės.
Kitas, vienas iš svarbiausių federacijos tikslų, yra didinti regbio plėtrą Lietuvoje. Planuojama padidinti žaidžiančiųjų skaičių nuo 2 iki 5 tūkst., numatyta įsteigti regbio akademiją. Šie dalykai yra būtini norint turėti jaunų talentų būrį. Todėl federacija planuoja aktyviai populiarinti regbį, siekiant pritraukti tiek žaidėjų, tiek žiūrovų. Tai padės padaryti projektai, susipažindinantys Lietuvos gyventojus su regbio taisyklėmis ir kultūra.
Valdybos narys Mindaugas Ardišauskas, kuruojantis komunikaciją, teigė, kad yra daug priežasčių, kodėl regbis turi didelį potencialą Lietuvoje. „Lietuva išgyvena euforijos ir depresijos bangas, kurias sukelia Lietuvos krepšinio rinktinės rezultatai. Tuo tarpu regbis žada negreitą, bet nuolatinį rinktinių rezultatų gerėjimą, o pati žaidimo kultūra skatina džiaugtis kiekvienu maču, net jei jis nėra laimėtas. Garbingas žaidimas, gera atmosfera stadione, “trečias kėlinys” su draugiškais oponentų fanais gali būti dalykai, kurie džiugins lietuvius.” M.Ardišauskas taip pat pabrėžė socialinius ir ekonominius regbio privalumus: „Regbio šeima gana tolygiai pasiskirsčiusi po visą Lietuvą, treneriai nebijo dirbti regionuose, kuriuose vaikų užimtumui nėra daug galimybių. Regbis yra demokratiškas žaidimas, jame gali rasti vietą labai skirtingo fizinio pasirengimo ir duomenų žmonės.” Pasak jo, Lietuva yra regiono lyderis lyginant su Latvija, Estija, Baltarusija, todėl Tarptautinė regbio taryba mato Vilnių ir Šiaulius kaip regioninius regbio centrus, tai turėtų paskatinti sporto turizmą. „Todėl pagrįstai manome, kad galime galime užimti trečiojo komandinio sporto Lietuvoje vietą“, - teigė M.Ardišauskas.
Už komerciją atsakingas Tomas Bieliauskas sakė, kad reikia didinti federacijos biudžetą: „Finansavimas turi augti, nes be jo tikslai, keliamų rinktinei, nebus pasiekti. Orientuojamės į rėmėjų paiešką ir užsienio fondų lėšas. Tikimės turėti 1,5 milijono litų biudžetą. Norime pabrėžti, kad pati federacijos administracija dirba visuomeniniais pagrindais ir jos išlaidoms bus išleidžiama labai maža dalis biudžeto.“
Naujausi komentarai