Olimpiniu čempionu tapo sensaciją sukūręs Jamaikos disko metikas 25-erių Roje Stona, kuriam auksą garantavo lygiai 70 m rezultatas. Tad būtent jis dabar mažiausiai ketverius metus bus olimpinis rekordininkas. Bronzą laimėjo 28-erių australas Matthew Denny – 69 m 31 cm.
Dar vienas finale dalyvavęs Lietuvos disko metikas 33 metų Andrius Gudžius užėmė aštuntąją vietą. Jis geriausią rezultatą pasiekė paskutiniu, šeštuoju metimu – 66 m 55 cm.
Finalas vyko taip intriguojančiai, kad jo siužeto galėtų pavydėti net geriausi scenaristai.
Pirmuoju metimu M. Alekna diską numetė 68 m 55 cm ir tapo lyderiu. Netrukus jį aplenkė M. Denny, antruoju bandymu užfiksavęs savo geriausią rezultatą (69 m 31 cm).
Bet po trečiojo M. Aleknos metimo stadiono švieslentėje įsižiebė užrašas „olimpinis rekordas“, nes diskas nuskriejo net 69 m 97 cm. Lietuvos supertalentas 8 cm pagerino net 20 metų, nuo 2004 m. Atėnų žaidynių, išsilaikiusį jo tėvui Virgilijui Aleknai priklausiusį rekordą. Dukart olimpinis čempionas šį momentą savo akimis matė kartu su kitais šeimos nariais sėdėdamas „Stade de France“ tribūnose.
Tačiau tada olimpinę sceną užkariavo R. Stona, iki tol žengęs septintoje vietoje. Jis ketvirtuoju mėginimu numetė diską 70 m.
Šiais metais pasaulio rekordininku tapusiam M. Aleknai nepavyko susigrąžinti lyderio pozicijos – ketvirtuoju metimu įrankį numetė 68 m 88 cm, penktuoju – 68 m 49 cm. Paskutinis bandymas buvo nesėkmingas.
A. Gudžiaus pirmojo mėginimo rezultatas – 66 m 45 cm. Antruoju bandymu jis diską nusviedė 65 m 2 cm, o dar trys bandymai buvo neįskaityti.
Europos čempionas slovėnas Kristjanas Čehas (68 m 41 cm) liko ketvirtas, o Tokijo olimpinis čempionas švedas Danielis Stahlis (66 m 95 cm) – septintas.
„Smagus finalas. Smagu būti to dalimi. Esu patenkintas, vežu į Lietuvą dar vieną medalį. Dėl to labai džiugu. Nepavyko laimėti, pavyks kitą kartą“, – po finalo kalbėjo olimpinis vicečempionas M. Alekna.
Jis neslėpė: „Jaučiau, kad galiu mesti dar geriau. Nes metimas nebuvo labai geras. Diskas skriejo drebėdamas. Galvojau, kad atliksiu dar geresnį metimą. Bet nepavyko. Nors paturėjau tą rekordą. Po ketverių metų, tikiuosi, jis išsilaikys ilgiau.“
Ar M. Alekną nustebino, kad auksą iškovojo ir olimpiniu rekordininku tapo būtent R.Stona, per pirmuosius tris mėginimus diską toliausiai numetęs 66 m 16 cm, o jo asmeninis rekordas iki šiol buvo 69 m 5 cm.
„Tai tikrai netikėtumas. Žinoma, dėl to, kad jis yra labai talentingas disko metikas, niekada nekilo abejonių. Bet kad iššaus būtent taip olimpinėse žaidynėse, tikrai mažai kas tikėjo“, – sakė lietuvis.
Jis teigė nejaučiantis apmaudo išslydus auksui: „Medalis yra medalis, esu patenkintas.“ O kalbėdamas apie pagerintą savo tėvo olimpinį rekordą, prisipažino: „Nesureikšminau to rekordo. Galvojau apie pirmąją vietą, o ne apie rekordą.“
Olimpinėse žaidynėse debiutavęs M. Alekna per finalą tiesiog spinduliavo ramybe, o televizijos operatoriui priėjus prie pat lietuviui, šis iškėlė abiejų rankų nykščius. Nebuvo jaudulio? „Tai patekau į finalą, ko jau čia bijoti reikėtų, reikia mėgautis“, – taip pat ramiai žurnalistams atsakė M. Alekna, atskleidęs, kad prieš finalą pabendravo su jo aplankyti atvykusiais šeimos nariais.
A. Gudžius, atėjęs į pokalbiams su žurnalistais skirtą vadinamąją mišrią zoną, kraipė galvą: „Tai buvo istorija. Su tokiu rezultatu, kurį aš pasiekiau, tikrai tikėjausi būti šešetuke. Bet atėjo vyrai ir sutrypė bet kokias viltis. Trečiai vietai reikėjo mesti daugiau nei 69 metrus. Tai yra kosmosas. Tai, kas įvyko šiandien, buvo istorija. Ir aš džiaugiuosi, kad aš buvau viso to liudininkas.“
M. Alekna irgi pritarė trejų olimpinių žaidynių dalyviui. Paklaustas, ar taip kylant rezultatams galima nubrėžti kažkokias ribas, olimpinis vicečempionas sakė: „Kai toks finalas, ribų nubrėžti tikrai negalima. Manau, kasmet rezultatai vis labiau kils.“
Iš viso Paryžiaus žaidynėse dalyvavo trys Lietuvos disko metikai. Mykolo Aleknos brolis Martynas atrankoje užėmė 28-ąją vietą (58 m 66 cm).
Olimpinių žaidynių disko metimo varžybų finalo rezultatai:
1. Roje Stona (Jamaika) – 70 m (olimpinis rekordas)
2. Mykolas Alekna (Lietuva) – 69 m 97 cm
3. Matthew Denny (Australija) – 69 m 31 cm
4. Kristjanas Čehas (Slovėnija) – 68 m 41 cm
5. Lukas Weisshaidingeris (Austrija) – 67 m 54 cm
6. Clemensas Pruefferis (Vokietija) – 67 m 41 cm
7. Danielis Stahlis (Švedija) – 66 m 95 cm
8. Andrius Gudžius (Lietuva) – 66 m 55 cm
9. Ralfordas Mullingsas (Jamaika) – 65 m 61 cm
10. Travesas Smikle‘as (Jamaika) – 64 m 97 cm
11. Alinas Alexandru Firfirica (Rumunija) – 64 m 45 cm
12. Alexas Rose‘as (Samoa) – 61 m 89 cm
Naujausi komentarai