Neįgalieji sportininkai skynė pergales tarptautinėse arenose Pereiti į pagrindinį turinį

Neįgalieji sportininkai skynė pergales tarptautinėse arenose

2023-06-27 15:29

Prieš keletą dienų Berlyne baigėsi Pasaulio Specialiosios olimpiados vasaros žaidynės. Tai didžiausias pasaulyje sporto renginys, asmenims su intelekto negalia. Jame rungėsi per 7 tūkst. atletų iš 174 šalių, 26 sporto šakose.

Pasižymėjo gimnastės

Lietuvą atstovavę 38 sportininkai varžėsi 11 – oje sporto šakų. Daugiausia medalių - net septynis pelnė sportinės gimnastikos atstovės – 5 aukso ir 2 sidabro medalius. Tai buvo pirmasis kartas, kai Specialiojoje Olimpiadoje dalyvavo gimnastikos atstovės iš Lietuvos. Gimtosios šalies vardui atstovavo Goda Čepulytė ir Diana Kutko, jos dalyvavo A divizione (aukščiausias lygmuo). G. Čepulytė daugiakovėje, pratimų ant lygiagrečių, buomo, laisvųjų pratimų rungtyse pasidabino aukso medaliais. D. Kutko taip pat laimėjo aukščiausios prabos apdovanojimus. Auksą gimnastė iškovojo atraminio šuolio rungtyje, sidabrą – daugiakovėje.

Lietuvos gimnasčių trenerė – sportinės gimnastikos ekspertė Irina Katinienė, dirbanti „Skrydžio“ gimnastikos sporto klube. „Skrydyje“ šiuo metu yra net 80 vaikų su įvairiais sutrikimais, tačiau jie sportuoja kartu su įprastinės raidos gimnastais.

Specialiosios olimpinės žaidynės buvo rengiamos 16 – ąjį kartą. Jų tikslas yra skatinti intelekto sutrikimą turinčius asmenis sportuoti ir aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

Karatistų sėkmė

Kiek anksčiau devyni sportininkai iš Lietuvos dalyvavo „I – Karate – Global“ para-karate pasaulio čempionate. Jame jėgas išbandė įvairias negalias turintys 146 sportininkai iš dešimties pasaulio šalių. Jie varžėsi kata individualiose ir komandinėse rungtyse 47 negalios kategorijose. Lietuvos atstovams sekėsi puikiai, jie pririnko pilną kraitelę apdovanojimų.

Vienuolikmetis varėniškis Gabrielius Matas Taraškevičius laimėjo 1-ąją vietą kata ir integruoto kumite rungtyse, Pasvalio sutrikusio intelekto žmonių globos centro „Viltis“ auklėtinė Raimonda Giedrytė laimėjo pirmąją vietą kata rungtyje.

Regos negalią turintys Ieva Vaškevičiūtė - 2 vieta kata rungtyje, Aivaras Mickus užėmė 3 vietą kata ir 2 vietą integuoto kumite rungtyje, Mažena Novickaja - 4 vietą kata ir 3 vietą integruoto kumite rungtyje. Pirmą kartą čempionate dalyvavo ir sėkmingai pasirodė regos negalią turintis Vitalijus Čerkauskas - 4 vieta kata rungtyje.

Čempionate taip pat dalyvavo “Kamuido” klubo sportininkai, Biržų socialinio paslaugų centro auklėtiniai su intelekto negalia Vestina Januševičiūtė ir Darius Indriulėnas, kurie užėmė atitinkamai 3 ir 4 vietas.

Ieva Šeršniovienė su fizine negalia užėmė 4-tą vietą kata ir kumite rungtyje.

Rinktinės atstovai už atliktą didelį darbą dėkingi ne tik sportininkams, bet ir juos rengusiems specialistams. Ypatinga padėka keliauja karatė kyokushin klubui "Kamuido" ir jo treneriams Gintarui Kazilioniui ir Laurai Kazilionei.

"Bent akimirkai pabandykite įsivaizduoti, ką reiškia sportuoti karatė aklam žmogui, kai nėra rankoje neregio lazdelės - tik garsas ir po kojomis patiestas tatamis. Kai reikia įsivaizduoti ne tik salę, jos dydį, bet ir priešininką. Padarykite užsimerkę kokią nors žingsnių ar judesių kombinaciją nesilaikydami, nesvirduliuodami, be pagalbos, lengva? Pagalvokite, ką reiškia negirdintį vaiką išmokyti kovos meno, kai negali paaiškinti, tik parodyti. Kantriai, dieną iš dienos kartoti tuos pačius judesius, kažkaip įkvėpti ir neleisti palūžti. Ir tą turi padaryti ne žodžiais, nes jis negirdi, o žvilgsniu, judesiu, širdimi.

Pabandykite protinę negalią turinčiam žmogui paaiškinti sporto svarbą, jį motyvuoti ir kažkokiu fantastiniu būdu išmokyti jį tinkamai judėti. Kiek reikia pastangų, atsidavimo ir meilės.

Daugeliui šio čempionato dalyvių tai buvo gyvenimo įvykis, kai kam galbūt pirmas ir paskutinis, kai kam naujo gyvenimo pradžia. Dabar jie bent gali įsivaizduoti tą pasaulio didumą, margumą ir žmones, kuriems jie nuoširdžiai rūpi", - savo pranešime rašė Lietuvos delegacijos atstovai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra