Olimpiečių rinktinė – kuklesnė, nei tikėtasi: Tokijo žaidynėse Lietuvai atstovaus 37 sportininkai Pereiti į pagrindinį turinį

Olimpiečių rinktinė – kuklesnė, nei tikėtasi: Tokijo žaidynėse Lietuvai atstovaus 37 sportininkai

2021-07-07 14:18

"Tai, kas įvyko, – katastrofa", – pareiškė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, kai paaiškėjo, kad Tokijo žaidynėse mūsų šaliai atstovaus tik 37 sportininkai, o delegacijoje pirmą kartą po nepriklausomybės atgavimo nebus krepšininkų.

Pabaigtuvės: D.Maskoliūno treniruotai rinktinei duris į olimpiadą užtrenkusių slovėnų lyderis L.Dončičius po finalo mačo autografus dalijo ir saviškiams, ir lietuviams. Pabaigtuvės: D.Maskoliūno treniruotai rinktinei duris į olimpiadą užtrenkusių slovėnų lyderis L.Dončičius po finalo mačo autografus dalijo ir saviškiams, ir lietuviams.

Strategas baigė darbą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Kaune surengto ikiolimpinio atrankos turnyro finale 85:96 nusileido Slovėnijos komandai, kuri pirmą kartą per savo istoriją iškovojo kelialapį į olimpiadą.

Mūsiškiai nesustabdė slovėnų krepšinio vunderkindo Lukos Dončičiaus (pelnė 31 tašką, vienuolika kartų atkovojo kamuolį, atliko trylika rezultatyvių perdavimų, surinko net 42 naudingumo balus).

"Tikrai baigiau savo darbą rinktinėje. Gaila, kad tokiu akcentu", – po pralaimėto lemiamo mūšio pareiškė vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas.

"Tikslas nepasiektas, gaila, kad nepasisekė namuose. Taip situaciją vertina ir Arvydas Sabonis. Mūsų rinktinė turėjo palankias sąlygas pasiruošti varžyboms, bet slovėnai tai padarė geriau. Reikia išvadų. Rudenį – federacijos vadovų rinkimai, ateis naujas prezidentas, nauji treneriai, jų laukia atsakingas darbas", – interviu LRT laidai "Dienos tema" kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Nusivylimas – ne vien Lietuvoje: už olimpinio borto liko didelių ambicijų turėjusios Kanados, Graikijos, Kroatijos, Brazilijos, Serbijos krepšinio rinktinės.

Būtini skubūs pokyčiai

"Krepšininkų nesėkmė labai apmaudi. Šią sporto šaką lietuviai itin mėgsta, varžybos, tarp jų ir olimpinės, niekada nestokojo Lietuvos sirgalių, – sakė LTOK vadovė D.Gudzinevičiūtė. – Kita vertus, tai, kad Tokijuje startuos net 30 mūsų sportininkų mažiau nei 2016-aisiais Rio de Žaneire, rodo: duobėje yra ne vien atskiros sporto šakos."

Daina Gudzinevičiūtė: Ar tie, kurie įgyvendino nelogišką sporto reformą, dabar už rezultatus prisiims atsakomybę? / E. Žaldario / ltok nuotr.

Anot D.Gudzinevičiūtės, nuosmukį LTOK prognozavo dar 2017-aisiais, bet tai buvo balsas tyruose.

"2018-aisiais įvykdyta nelogiška sporto reforma, buvo sugriauta centralizuota sportininkų rengimo sistema, o iš Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) atimtos medicininio ir mokslinio aptarnavimo funkcijos. Prieš ketverius metus garsiai kalbėjome apie tai, kad, nelikus visiems prieinamo kokybiško medicininio aptarnavimo, drastiškai mažės Lietuvos sportininkų skaičius olimpinėse žaidynėse. Sakėme, kad tai pamatysime jau Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Kartu su geriausiais šalies sportininkais, olimpiniais medalininkais, ilgametę patirtį sukaupusiais sporto medikais prašėme tiek pertvarką rengusio tuomečio Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus Edžio Urbanavičiaus, tiek politikų neskubėti ir dar kartą apsvarstyti galimus reformos padarinius. Deja, mūsų neišgirdo.

Ar tie, kurie įgyvendino šią sporto reformą, dabar už rezultatus prisiims atsakomybę?

Tikrai nemanau, kad galima kaltinti federacijas. Joms ant pečių užkrauta didžiulė našta, su kuria daugeliui susitvarkyti labai sunku. Dažnai federacijos, ypač mažos, tiesiog neturi resursų užtikrinti aukščiausio lygio atletams būtinų paslaugų.

Akivaizdu, kad mūsų šalies sporte pokyčiai būtini. Ir kuo greičiau, tuo geriau. Valstybės požiūris į sportą, jo finansavimas, bazės yra prasto lygio. Nenoriu būti blogas pranašas, bet jei nebus imtasi konkrečių veiksmų, toliau risimės žemyn", – tvirtino LTOK prezidentė.

Dauguma – lengvaatlečiai

Lietuvos olimpinę rinktinę Tokijo žaidynėse sudarys trylikos sporto šakų atstovai.

Japonijos sostinėje startuos vienuolika lengvaatlečių, šeši plaukikai, penki irkluotojai, trys šiuolaikinės penkiakovės atletai, du buriuotojai, du dviračių treko ir du plento lenktynininkai bei po vieną gimnastikos, graikų-romėnų imtynių, baidarių-kanojų irklavimo, šaudymo, sunkiosios atletikos ir dziudo atstovą.

Latviją reprezentuos 30 olimpiečių (Rio de Žaneire buvo 32), Estiją – 33 atletai (2016 m. žaidynėse – 46).

Finalai

Kaunas. Lietuva–Slovėnija 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16). J.Valančiūnas (6 atkovoti kamuoliai), M.Kalnietis (4 rezultatyvūs perdavimai) ir A.Butkevičius (3/3 tritaškių) po 14 taškų / L.Dončičius 31 taškas (11 atkovotų kamuolių, 13 rezultatyvių perdavimų, 42 naudingumo balai), V.Čančaras 18 (4/6 tritaškių, 5 atkovoti kamuoliai), J.Blažičius 16 (3/4 tritaškių).

Viktorija. Čekija–Graikija 92:72 (32:22, 18:21, 31:11, 16:18). P.Auda 20 taškų, J.Vesely 16 (9 atkovoti ir 5 perimti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai), J.Bohačikas 15 / G.Papagianis 14 taškų, G.Larentzakis ir K.Mitoglou po 12.

Splitas. Vokietija–Brazilija 75:64 (14:17, 22:17, 16:12, 23:18). M.Wagneris 28 taškai (6 atkovoti kamuoliai), R.Benzingas 13, M.Lo 10 (5 rezultatyvūs perdavimai) / A.Varejao 14 taškų, A.Garcia 10.

Belgradas. Serbija–Italija 95:102 (22:28, 23:29, 18:23, 32:22). D.Andjušičius 27 taškai (7/12 tritaškių), F.Petruševas 22, O.Dobričius 17 / N.Mannionas 24 taškai, A.Polonara 22 (6/8 tritaškių, 12 atkovotų kamuolių), S.Fontecchio 21 (8 atkovoti kamuoliai).

Olimpiada

Tokijo olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro, vyksiančio liepos 25–rugpjūčio 7 d., grupių sudėtys:

A – Iranas, Prancūzija, JAV, Čekija;

B – Australija, Vokietija, Italija, Nigerija;

C – Argentina, Japonija, Ispanija, Slovėnija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra