Į Pekino parolimpines žaidynės išlydėti Lietuvos parolimpiečiai tikisi namo parvežti keletą medalių. Neįgalūs sportininkai Kinijos sostinėje dėl apdovanojimų varžysis rugsėjo 6–17 d.
Kaip ir į olimpines žaidynes, taip ir į parolimpiadą Lietuva šiemet deleguoja didžiausią rinktinę per visą dalyvavimo žaidynėse istoriją. Parolimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus 26 neįgalūs sportininkai, kurie varžysis penkiose sporto šakose. Visą mūsų šalies delegaciją, įskaitant ir medikus, trenerius, vadovus, sudarys 45 žmonės.
Pirmą kartą į parolimpines žaidynes vyks net dvi komandos: Lietuvos vyrų golbolo komanda ir žaidynių debiutantė Lietuvos moterų tinklinio (sėdint) komanda. Kiti sportininkai dalyvaus plaukimo, lengvosios atletikos, dziudo varžybose.
Aukščiausios prabos apdovanojimų tikimasi iš dabartinių pasaulio čempionų, Lietuvos vyrų golbolo rinktinės. Vis dėlto su panašiomis viltimis ir į Atėnų parolimpiadą išlydėti šios sporto šakos sportininkai tąsyk neatlaikė slėgusios atsakomybės. Sidnėjaus parolimpinių žaidynių vicečempionai prieš ketverius metus pasirodė prasčiau, nei buvo laukta, ir užėmė 9 vietą.
Konkurencija vis didėja
"Tikimės iškovoti 3-5 medalius ir nesvarbu, kokios jie būtų spalvos. Nenorime iš anksto spėlioti, prognozės – labai slidus reikalas. Geriausių rezultatų tikimės iš maratono bėgiko Lino Balsio, golbolo rinktinės, plaukiko Kęstučio Skučo, moterų lengvaatlečių Aldonos Grigaliūnienės ir Ramunės Adomaitienės", – vardijo realiausius pretendentus į medalius Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Girnius.
Lietuvos aklųjų sporto federacijos (LASF) prezidentas Raimundas Šimkus teigė, kad konkurencija tarp parolimpiečių vis didėja, rezultatai vis geresni: "Pavyzdžiui Barselonos parolimpiadoje pasiekti rezultatai, kurie garantavo medalius, dabar nebūtų net tarp šešių geriausiųjų."
Pasirengimo žaidynėms metu ne vienas Lietuvos parolimpietis savo jėgas treniruotėse ir varžybose išbandė su sveikaisiais sportininkais. "Tai duoda didelių rezultatų", – pastebėjo Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas V.Girnius.
Sunkumai dėl finansavimo
Neįgaliųjų sporto vadovai reiškė apgailestavimą, kad jų atstovaujamiems sportininkams sunkiai sekasi rasti finansavimo šaltinių, o ir Vyriausybė juos esą diskriminuoja sveikųjų sportininkų atžvilgiu. Kaip pavyzdys buvo įvardyta premija, skiriama už aukso medalį olimpiadoje (400 tūkst. litų) ir parolimpiadoje (60 tūkst. litų).
Atidarymo ceremonijoje Lietuvos trispalvę neš disko metimo ir rutulio stūmimo sektoriuose kovosiantis Rolandas Urbonas. V.Girniaus teigimu, "tai ištvermingas ir stiprus sportininkas, kurio rankose vėliava atrodys tarsi vėliavėlė".
Lietuviams sėkmės varžybose linkėjo Prezidentas Valdas Adamkus, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė bei Kūno kultūros ir sporto departamento vadovai.
Prieš ketverius metus vykusiose parolimpinėse žaidynėse Atėnuose mūsiškių parolimpinė komanda laimėjo 7 medalius (1 aukso, 1 sidabro, 5 bronzos). Barselonoje keturi atletai iš Lietuvos iškovojo septynis medalius, Atlantoje parolimpinė komanda laimėjo jų 11 (tris – aukso), o Sidnėjuje – tris apdovanojimus.
Naujausi komentarai