Iš Helsinkio D. Rapšys atskrido su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine, kuri triumfavo turnyre Suomijoje. Krepšininkai pasveikino plaukiką su puikiais rezultatais, o Mantas Kalnietis spėjo patraukti ir per dantį.
„Krepšininkai pasveikino, o M. Kalnietis dar paklausė, ar lagamine nėra viršsvorio su medaliais. Pasijuokėme kartu“, – oro uoste žurnalistams sakė D. Rapšys.
Po pasaulio čempionato Pietų Korėjoje D. Rapšys dalyvavo trijuose FINA pasaulio taurės etapuose Azijoje. Per juos mūsiškis iškovojo šešis aukso ir vieną sidabro medalį.
„Pasirodymą pasaulio taurėje vertinčiau dešimtuku. Bet už etapą prieš taurę dešimtuko sau nedėčiau. Buvo noras po pasaulio čempionato parodyti, ką galiu, ypač po tos nesėkmės, bet sezoną vertinu gerai.
Paskutinis D. Rapšio startas trečiajame etape Singapūre buvo daugiau nei įspūdingas. 200 m laisvuoju stiliumi jis nuplaukė per 1 min. 44,38 sek. ir ne tik pagerino Lietuvos rekordą, bet ir pasiekė geriausią rezultatą planetoje per pastaruosius šešerius metus.
„Iš tikrųjų nejaučiau, kad galiu pasiekti tokį rezultatą, bet trenerė pasakė, kad galiu laisvai plaukti. Turėjau pradėti greičiau ir tikėti savo jėgomis, kad užteks greičio iki finišo. Kai pamačiau rezultatą ir pradėjau daužyti vandenį, tai, jei kažkas būtų šalia, būčiau „išjungęs“. Man šis rezultatas yra kosminis“, – juokėsi D. Rapšys, pridūręs, kad su trenere jie dar mato rezervų.
Kai pamačiau rezultatą ir pradėjau daužyti vandenį, tai, jei kažkas būtų šalia, būčiau „išjungęs“.
Šis rezultatas yra geresnis nei pasiektas planetos pirmenybėse, kur D. Rapšys finišavo pirmas, bet dėl neleistino judesio prieš startą buvo diskvalifikuotas. Šis kartėlis vis dar yra išlikęs plaukiko mintyse, bet kartu tai yra papildomas motyvacijos užtaisas.
„Po starto pasaulio čempionate buvo dvejopas jausmas. Žinojau, kad tą rezultatą pasiekiau, bet jo neįskaitė. Praradau labai daug – pasaulio čempiono titulą. Pirma naktis buvo labai sunki, bet reikėjo kažkaip susigyventi. Kitą rytą atsikėlėme, turėjome naujus tikslus ir reikėjo rodyti pasauliui, kad galiu būti pirmas“, – pabrėžė D. Rapšys.
Pasaulio taurės etapuose D. Rapšys savo pagrindinėse rungtyse (200 ir 400 m laisvuoju stiliumi) nelabai turėjo rimtos konkurencijos. Dėl įtempto sezono, pasaulio taurėje nestartavo daug pajėgių plaukikų, o kai kurie tituluoti sportininkai nesugebėjo išlaikyti geros sportinės formos. D. Rapšys už tokį fenomenalų pasirodymą buvo dėkingas savo komandai.
„Viskas yra komandos dėka, ypač trenerės I. Paipelienės. Neįsivaizduoju, kaip galima išlaikyti tokią formą taip ilgai. Mes esame tik sportininkai ir darome tik tai, ką mums liepia. Kosmosas yra tai, ką su sportininkais daro treneriai, kineziterapeutai ir masažuotojai. Jaučiuosi labai pavargęs, bet komanda yra labai profesionali ir leidžia pasiekti man pačiam nesuvokiamus rezultatus“, –džiaugėsi D. Rapšys.
Paskutiniame etape Singapūre D. Rapšys sublizgėjo ir plaukdamas 200 m kompleksiniu būdu. Čia jis pagerino 8 metus gyvavusį Lietuvos rekordą (1.59,14) ir iškovojo jau trečiąjį olimpinį kelialapį.
„Su šia rungtimi buvo keista situacija, nes aš joje nebuvau užsiregistravęs, bet trenerė sugebėjo kažkokiu būdu gauti leidimą. Buvęs Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas vis liepdavo pabandyti šią rungtį, todėl nusprendžiau sudalyvauti. Ir rezultatas – olimpinis kelialapis. Smagu. Galbūt šią rungtį plauksiu ir olimpinėse žaidynėse, nes ji nesikerta su pagrindiniais mano startais“, – pasakojo plaukikas, taip pat prisipažinęs, kad plaukimą nugara jau norėtų pamiršti.
D. Rapšys dabar artimiausias savaites skirs poilsiui ir tik tada dėlios tolimesnius savo planus.
„Pirmą kartą gyvenime buvo tiek varžybų. Norime pailsėti. Dvi savaites dabar tik ilsėsimės, norime pabūti namie. Du mėnesius neturėjau jokio savaitgalio“, –pridūrė D. Rapšys.
Naujausi komentarai