Pereiti į pagrindinį turinį

„Prienai“ lygiuojasi į „Sakalus“, klubas gali išnykti (interviu)

„Prienai“ lygiuojasi į „Sakalus“, klubas gali išnykti (interviu)
„Prienai“ lygiuojasi į „Sakalus“, klubas gali išnykti (interviu) / Vytauto Petriko nuotr.

Prienų“ klubas net ir išsaugojęs vietą Europos taurės turnyre, kitą sezoną veikiausiai būtų atsisakęs garsinti Lietuvos vardą antrame pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyre.

Šešerios reguliariojo sezono rungtynės iš „Prienų“ pareikalavo beveik 300 tūkst. litų, todėl sezoną ekipa baigė paskui save vilkdama skolų šleifą.

A grupėje prieniškiai iškovojo dvi pergales, patyrė keturis pralaimėjimus ir antrus metus paeiliui tik per plauką nepateko į „Top 16“ etapą.

Savo vietą Europos taurės turnyre jie užleido Klaipėdos „Neptūnui“, kuris 3–2 įveikė „Prienus“ LKL mažojo finalo serijoje.

Klubo direktorius Aurimas Bartuška tinklalapiui „BasketNews.lt“ teigė, kad „Prienai“ kitą sezoną norėtų žaisti VTB Vieningosios lygos varžybose, įvardijo komandos skolas ir atskleidė, kad kitą sezoną biudžetas gali sumažėti beveik 1 mln. litų.

– Koks buvo jūsų biudžetas šį sezoną? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Bartuškos.

– Toks pat, kaip ir praėjusį. Savivaldybė mums leidžia nemokamai treniruotis ir rungtyniauti Prienų salėje. Vienas viešbutis padeda apgyvendinimo klausimais. Žaidėme Europos taurės turnyre, todėl mūsų biudžetas siekė apie 1 mln. 700 tūkst. litų. Šios varžybos iš mūsų atėmė net 300 tūkst. litų ir todėl dabar turime skolų. Be to, startinis mokestis, žaidžiant Europos taurės turnyre, siekė 140 tūkst. litų. Krepšinio federacija reikalauja, kad rungtyniautume minėtoje lygoje, tačiau niekas mums nepadėjo nė litu. Žaidėme svetimoje salėje, o tai labai neigiamas reiškinys. Įsiskolinome netgi tam tikroms Kauno įmonėms.

– Jūsų skolas lėmė tik dalyvavimas Europos taurėje?

– Brangiai kainuodavo išvykos, nes net ir žaisdami namie turėjome vykti į Kauną, kur reikėjo mokėti už halės nuomą, reklamą, viešbutį. Kai rungtyniaujame Prienuose, išleidžiame nedaug, nes randame mus vežantį transporto rėmėją, galime apgyvendinti varžovus „Karališkoje rezidencijoje“. Mums tai praktiškai nekainuoja. Kaune reikėjo mokėti už viską, tad susidarė nemažai skolų.

– Ar galite įvardyti klubo skolas?

– Dabar tiksliai nepamenu. Esami skolingi už Kauno sporto halės nuomą,  „Santakos“ viešbučiui. Turime ir kitų skolų.

– Bet iškristi iš Europos taurės turnyro apmaudu?
– Pasakysiu kaip klubo vadovas. Tikrai daugiau nebūtume dalyvavę Europos taurės varžybose. Galbūt mus būtų galėjęs įkalbėti tik LKF prezidentas (Arvydas Sabonis. – Red.), naujas LKL prezidentas. Jeigu būtų pažadėję paramos. Anksčiau buvo kalbama, kad klubus, atstovaujančius Lietuvai, rems Vyriausybė. Tai normalu ir taip turėtų būti. 100 tūkst. litų mums būtų labai didelė parama. „Prienams“ nėra taip paprasta kaip Pasvalio ar Šiaulių klubams. Kažkada buvo lengva, kai ekipą rėmė „Rūdupis“. Ši bendrovė mus ir dabar remia, bet sumažėjo skiriama pinigų suma. Atsidūrėme sudėtingoje situacijoje.

– Kokia yra klubo finansine padėtis?

– Negalima Kauno „Žalgirio“ lyginti su „Prienais“. Tačiau pinigų išdėliojimas iš savivaldybės, arenos ir rėmėjų skiriamos sumos yra panašios. Keliolika kartų skiriasi tik skaičiai. Bendrai viskas tas pats.

– Kokią paramą jums skiria Prienų savivaldybė?

– Nemokamai skiria areną. Jos nuomai reikalingų išlaidų į biudžetą neįtraukiame, nors per sezoną išleistume apie 300–500 tūkst. litų. Per praėjusį ir šį sezonus iš bilietų surinkome po 100 tūkst. litų. Į šią sumą įskaičiuoti ir abonementai. Šį sezoną savivaldybė klubui skyrė 200 tūkst. litų. Tokia maža savivaldybė kaip Prienų daugiau padėti komandai neturi jokių galimybių. Prie klubo rėmimo turėtų prisidėti federacija. Juk ji dotuoja moterų krepšinį. Rajono valdžiai vilkti komandą – didelė našta. Prasidėjo pykčiai, kad vieniems duoda, o kitiems ne.

– Ar norite kitą sezoną žaisti VTB Vieningoje lygoje?

– Anksčiau daug apie tai galvojau. Daug kas giria Prienų salę. Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sakė, kad ji nuostabi. Čia atvažiuodavo ir buvę Vyriausybės vadovai, Premjeras, krepšinio federacijos vadovai. Jie turėtų padėti. Būtų labai gerai žaisti namie. VTB Vieningoje lygoje žymiai daugiau rungtynių, išlaidos panašios. Jei nelieki paskutinis, VTB Vieningoji lyga dar grąžina pinigus. Joje rungtyniauti verta labiau nei Europos taurės turnyre. Galėtume žaisti savo salėje, taip sumažintume išlaidas. Dar galėtume surinkti papildomų pinigų už bilietus. Europos taurės turnyrui išleisdavome apie 300 tūkst. litų, tad už tokią sumą VTB Vieningoje lygoje toli nukeliautume. Žaistume kur kas daugiau rungtynių.

– Vadinasi kitą sezoną planuojate debiutuoti VTB Vieningoje lygoje?

– Jeigu komanda išliks, atsiras labai reikalingų rėmėjų, tuomet tokių planų turime. Jeigu nerasime generalinio rėmėjo, galimas variantas, kad komanda iširs.

– Nejaugi „Prienų“ gali visai nebelikti?

– Turime nemažą mūsų rėmėjų armiją ir tikiu, kad jie nepaliks ekipos. Dauguma jų mažins paramą, nes nežaisime Europos taurės turnyre. Todėl klubo rėmimas juos domina ne be taip stipriai. Minimalus mūsų uždavinys būtų surinkti 700–800 tūkst. litų biudžetą, kad galėtume atitikti LKL reikalavimus. Žaistume subūrę ambicingą ir lietuvišką komandą. Man imponuoja Vilniaus „Sakalų“ tipas. Vyrai ten be pinigų kovėsi. Ekipa turėjo 2–3 patyrusius krepšininkus. Tai tikrai įdomus variantas. Jis „Prienams“ tiktų. Norime neišleisti daug pinigų ir suburti kovingą komandą.

– Kurie krepšininkai turi kontraktus kitam sezonui?

– Galiu pasakyti, kad niekas neturi. Buvome numatę pratęsti sutartį kitam sezonui su Tautvydu Šležu, bet jis paliko ekipą anksčiau laiko. Galėjome pratęsti kontraktą su Gediminu Oreliku, bet jis jau rado kitą klubą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų