Pereiti į pagrindinį turinį

„Lietuvos rytas“: vasaros darbai, rekordiniai abonementų pardavimai ir tikslai

Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Titulų badą nuo 2010 metų kenčiantis Vilniaus „Lietuvos rytas“ pasirengęs kilti į viršų. Vasarą sostinės klubas subūrė bene stipriausią komandą per pastaruosius metus, atsigręžė į sirgalius ir pradėjo formuoti Vilniaus krepšinio piramidę.

Klubo vadovai tiki, kad tai padės į Vilnių sugrąžinti pergales, o į arenas – aistringus sirgalius.

„BasketNews.lt“ kalbintas „Lietuvos ryto“ klubo valdybos narys Darius Gudelis papasakojo apie klubo vasaros darbus, ateities lūkesčius ir dabartines klubo aktualijas.

– Dariau, „Lietuvos ryto“ vasaros darbai prasidėjo nuo išsaugoto trenerio. Kodėl buvo priimtas sprendimas išlaikyti Marcelo Nicola? – „BasketNews.lt“ paklausė D. Gudelio.

– Treneris atvyko sezono viduryje. Stebėjome, kaip jis dirbo, kaip adaptuojasi Lietuvoje, kaip nori tobulėti, kaip mato krepšinį. Sutapo mūsų mintys, idėjos ir sezono pabaigoje matysime, ar tai buvo teisingas sprendimas. Bet mano asmenine nuomone, jis turėjo likti.

– Ar toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad komandoje būtų tęstinumas, ko anksčiau „Lietuvos ryte“ trūko?

– Tęstinumo tikrai nesinorėjo, antrų vietų užtenka, norisi pirmos.

– Turėjau omenyje tęstinumo trenerio pareigose.

– Tęstinumas nėra tikslas. Tikslas yra pergalės. Ir komandos komplektavimas, ir trenerio pasirinkimas yra daromi su vienu tikslu – nugalėti. Jeigu šitas treneris gali padėti nugalėti, jis mums tinka. Tęstinumas čia nebuvo argumentas.

– Po trenerio sekė dar keli sėkmingi ėjimai žaidėjų rinkoje – išsaugotas Antanas Kavaliauskas, perviliotas Artūras Gudaitis, pasirašyta sutartis su Nicola Laprovittola. Ar galima išskirti, kuris vasaros darbas buvo labiausiai pasisekęs?

– Manau, kad vienas iš svarbiausių vasaros klubo darbų buvo tas, kad pradėjome lipdyti Vilniaus krepšinio piramidę. Tai ilgalaikis darbas, jis neduos rezultatų šiandien, šį sezoną, bet ilgalaikėje perspektyvoje jis pasitarnaus auginant jaunus krepšininkus ir pasitarnaus populiarinant krepšinį Vilniuje. Tos dvi dublerių komandos NKL ir RKL yra vieni iš svarbiausių vasaros darbų.

– Kalbant apie dublerius, įprasta, kad ekipos turi vieną tokią komandą. Jūs turėsite dvi dublerių ekipas. Kodėl priėmėte tokį sprendimą?

– Vilniuje yra 3 krepšinio mokyklos. Pagal moksleivių lygos rezultatus geriausi pasiekimai yra Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje, bet tiek Vilniaus krepšinio mokykla, tiek Sostinės krepšinio mokykla turi perspektyvių vaikų, kurie būdami 16-17 metų išauga moksleivių lygos marškinėlius. Jiems reikia kažkur susiburti ir žaisti. Juolab, kad mes turime galimybę žaisti Eurolygos jaunimo turnyre.

Regionų krepšinio lygos komanda bus lipdoma Vilniaus krepšinio mokyklų auklėtinių pagrindu. Savivaldybė, vienas pagrindinių mūsų partnerių, yra suinteresuota, kad tos mokyklos irgi integruotųsi bei augtų. O NKL komanda „Perlas-MRU“ tai yra ilgametė tradicija. Šiemet šiai komandai dedikavome trenerius ir žiūrėsime, kaip seksis.

– Turbūt šioms komandoms nebus keliamas tikslas būtinai laimėti? Jų užduotis bus auginti talentus?

– Būdamas paskutinis negali tobulėti. Žaidėjui, kad jis būtų motyvuotas, reikia pergalių. Bet čempionų žiedai, taurės ar medaliai nėra pagrindinis tikslas. Pagrindinis tikslas – augti kiekvienam krepšininkui individualiai ir išlikti „Lietuvos ryto“ sistemoje.

– Grįžtant prie „Lietuvos ryto“ komplektacijos, svarbus žingsnis buvo Antano Kavaliausko išsaugojimas. Ar jį matote kaip komandos veidą ateičiai?

– A. Kavaliauskas yra komandos kapitonas, jis turi ilgalaikį kontraktą, yra charizmatiškas lyderis, pats iš savęs reikalaujantis daug, daug dirbantis ir per treniruotes, ir už aikštės ribų drabužinėje. Be to, matome, kad jis atiduoda visas jėgas aikštelėje. Gera turėti tokį lyderį. Džiaugiamės, kad jis liko Vilniuje. Nors turėjo geresnių pasiūlymų iš kitų Lietuvos klubų, bet tai parodo, kad jis dega noru siekti tų tikslų, kurių turi mūsų klubas.

Kalbant apie būsimą sezoną, reikia pasakyti, kad visas „Lietuvos ryto“ dvyliktukas yra pakankamai lygus. Praeitos savaitės V.Garasto taurės turnyro rungtynės su „Chimki“ parodė, kad jeigu tą dieną nesiseka kažkam, tai juos gali pakeisti kiti. Ir tai jau trenerio gebėjimas laiku vertinti situaciją, pastebėti reikiamus žaidėjus. Mačo pradžia buvo bloga, bet antrame kėlinyje išsilyginome, o trečiame nuėjome į priekį. Yra idėjiniai ir moraliniai lyderiai drabužinėje, bet aikštėje žaidėjai, kurie lemia rezultatą, kiekvienose rungtynėse gali būti kiti.

– Ar Artūro Gudaičio perviliojimas iš Kauno „Žalgirio“ yra skambiausia „Lietuvos ryto“ pergalė prieš didžiausią konkurentą už aikštės ribų?

– Nevadinčiau to perviliojimu. Tai skambios antraštės. Jis yra jaunas žmogus ir turi komandą, kuri su juo dirba individualiai. Jie nusprendė, kad Vilnius yra geriausia karjeros stotelė. Ne mes sprendėme, o jo komanda ir jis pats. Aš labai džiaugiuosi, kad Artūras geriausią tobulėjimui perspektyvą mato Vilniuje. Mes tikime, kad jis tobulės ir kaip dviejų pozicijų (sunkiojo krašto puolėjo ir vidurio puolėjo) žaidėjas, ir kaip asmenybė.

– Matome aktyvesnę „Lietuvos ryto“ veiklą su viešaisiais ryšiais – daugiau dirbama socialiniuose tinkluose, pasitempė klubo interneto svetainė, organizuojama daugiau akcijų. Ar tai irgi yra kryptis, kuriai dabar skiriate daugiau dėmesio?

– Taip, natūralu. Gyvenimas eina į priekį ir mes turime judėti. Ne tik aikštelėje, bet ir už aikštelės ribų. Labai džiugu, kad bendravimas su sirgaliais, patobulinimai duoda rezultatą. Pagal sezono abonementų pardavimą matome, kad vilniečiai yra pasiilgę bendravimo su aukščiausio lygio krepšiniu.

– Kiek parduota abonementų?

– Negaliu pasakyti skaičiaus, nes situacija keičiasi kiekvieną dieną, bet rezultatus paskelbsime, kai baigsis pardavimai. Visgi skaičiai keliasdešimt kartų viršija praeito sezono situaciją. Esame arti geriausio visų laikų rezultato.

– Gal tai reiškia, kad „Siemens“ arenoje žaisite daugiau rungtynių?

– Sugrįžimas į „Siemens“ areną buvo dar vienas svarbus vasaros darbas. Mums pavyko išspręsti tam tikrus klausimus su „Siemens“ arenos savininkais ir tuo labai džiaugiuosi. Džiaugiuosi, kad keičiasi požiūris iš paslaugos teikėjo ir užsakovo į partnerio santykius. Aišku, geriausia sostinės komanda turi žaisti geriausioje arenoje. Pagaliau visi tai suprato. Europos taurės turnyre ir rungtynes su „Žalgiriu“ žaisime „Siemens“ arenoje.

– Sakėte, kad antrų vietų nebesinori, todėl jūsų tikslai Lietuvoje aiškūs. Kokius uždavinius komandai keliate Europos taurėje?

– Eiti kuo toliau. Praeitų metų rezultatas, ketvirtfinalis, manau buvo visai geras. Matėme, kad ta komanda, su kuria kovojome ketvirtfinalyje, Izmiro „Pinar Karsiyaka“, paskui tapo Turkijos čempione, nugalėjusi dvi Eurolygos komandas. Manau, kad šiemet esame pajėgūs eiti tiek pat, o gal net ir toliau.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų