Tapyba padeda atitrūkti nuo minčių ir užmiršti ligą. Tuo įsitikino bendrijos “Viktorija” moterys, sergančios krūties vėžiu ar jau laimėjusios kovą su šia liga. Moterys Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriuje surengė savo tapybos darbų parodą. Paroda skirta Pasaulinei ligonių dienai paminėti.
Ligoninėje eksponuojama 40 darbų. Tai ketvirta paroda, kurią rengia „Viktorijos“ moterys, prieš trejus metus susidomėjusios daile ir laisvalaikiu prisėdančios tapyti.
Jau kuris laikas tapytoja Aldona Dobrovolskienė kartą per savaitę Šv. Kryžiaus namuose veda nedidelei 6 moterų grupei užsiėmimus. „Moterys labai domisi įvairiomis atlikimo technikomis: bandė piešti guašu, akrilu, lieti akvarelę, mokėsi kinų tapybos ant ryžių popieriaus. O dabar pradėjome tapyti aliejumi“, - pasakojo A.Dobrovolskienė.
Būrelio seniūnė Genutė įsitikinusi, kad meno terapija labai gerai gydo. „Be galo smagu užsiėmimuose: būni čia ir dabar, nei sergi, nei skauda, problemų nėra. Rūpi tik kokios spalvos dera. Taip pat ir namuose padirbėti tenka“, - pasakojo Genutė.
Pasak bendrijos „Viktorija“ moterų, labai simboliška, kad paroda atidaroma Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriuje Pasaulinę ligonių dieną. „Mes savo pavyzdžiu norime paskatinti čia besigydančias moteris ne pulti į paniką, o su optimizmu žiūrėti į gyvenimą, į savo ateitį,“ - vienu balsu teigė bendrijos aktyvistės.
Pasak VU Onkologijos instituto psichoterapeutės Giedrės Bulotienės, meno terapija - tai labai svarbi pacientų psichosocialinės reabilitacijos sritis. „Onkologiniams ligoniams ypač svarbu išreikšti savo jausmus. Meno terapija jiems padeda atitrūkti nuo ligos ir susitelkti kūrybai. Pacientų sukurti meno kūrinai yra labai vertingi: tai autentiškas patyrimas, kurį analizuodami galime suprasti, kaip pacientas mato pasaulį“, - aiškino G. Bulotienė. Dailės, muzikos ar šokio, terapija kitose pasaulio šalyse taikoma jau daug metų. Lietuvoje šiuo metu - tai sparčiai besivystanti psichoterapijos rūšis.
Naujausi komentarai