Ekonominė priklausomybė nuo sutuoktinio skatina neištikimybę, teigia Konektikuto (JAV) universiteto sociologai. Tyrimo rezultatai skelbia, kad neištikimas dažniau būna tas sutuoktinis, kuris nėra šeimos maitintojas.
„Atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad sutuoktiniai nori jaustis lygiateisiais, jie nemėgsta būti finansiškai priklausomi vienas nuo kito. Neištikimybe jie bando kompensuoti šią situaciją“, – teigia tyrimo autorė Kristin Miunš.
Ji tikina, kad tai ypač pasakytina apie vyrus. Remiantis mokslininkų skaičiavimais, tikimybė, kad finansiškai visiškai nuo vyro priklausoma žmona užmegs romaną, siekia apie 5 proc., o panašioje situacijoje atsidūrusių vyrų – 15 proc.
Seksas „už santuokos ribų“ vyrams, ypač jauniems, kelia jų savivertę, kartu tai tarsi „nuobauda“ jų labiau sėkmingoms žmonoms.
Tyrimo išvadas mokslininkai pateikė 10 metų stebėję daugiau kaip 3 tūkst. santuokoje gyvenančių žmonių, kurių amžius buvo nuo 18 iki 32 metų.
Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad vyrai ir žmonos, atsidūrę šeimos maitintojo vaidmenyje, elgiasi skirtingai. Pirmiausia tai susiję su neištikimybe – kuo moters indėlis į šeimos biudžetą didesnis, tuo mažiau ji linkusi būti neištikima sutuoktiniui.
Maža to, daugiau už vyrą uždirbanti moteris bando sumenkinti savo laimėjimus, daugiau stengiasi nudirbti buities darbų ir dažnai kenčia nuo patiriamo streso bei nemigos.
Kaip teigia K. Miunš, visa tai mokestis už visuomenėje gajų stereotipą, kad šeimos maitintojas turi būti vyras.
Vyrai, išlaikantys šeimą, dėl tokių „niekų“ nesijaudina, o jų polinkis būti neištikimiems pasiekia piką ne tik tuomet, kai jie yra išlaikomi žmonos, bet ir kai jų įdėlis į šeimos biudžetą siekia daugiau nei 70 proc. Tokioje situacijoje jie įsitikinę, kad žmonos visiškai nuo jų priklausomos ir niekur nepabėgs.
Naujausi komentarai