Pereiti į pagrindinį turinį

Nimfomanija: gydyti ar džiaugtis?

2014-11-20 16:30
Lsveikata.lt
Nimfomanija: gydyti ar džiaugtis?
Nimfomanija: gydyti ar džiaugtis? / Shutterstock nuotr.

"Man niekada negana sekso. Ir tai yra problema. Jeigu partneris po orgazmo dar būdamas manyje sujuda (o tai praktiškai neišvengiama), viskas prasideda iš naujo. O juk vyrai – ne visagaliai. Jų resursai išsenka. Tuomet tinka ir rankos, liežuvis... Tačiau nei vienas vyras negali mylėtis po kelias valandas iš eilės. O aš to noriu. Jau išbandžiau seksą su keliais partneriais. Ir net po poros valandų intensyvaus sekso, kai jau neturėjau fizinių jėgų, vis tiek dar norėjau sekso. Tas jausmas, kai amžinai esi “alkana”, mane žudo." – apie savo problemą prisipažįsta Diana.

Vyrų akyse nimfomanė – porno filmo herojė: didžiakrūtė blondinė, putliomis lūpomis ir stangriais sėdmenimis. Moterų – pasileidusi veltėdė, kuri didžiąją laiko dalį užsiima seksu, o kai to nedaro ieško naujų partnerių. Kaip yra iš tikrųjų?

Ar yra ko pavydėti?

Pasak seksologų, jeigu vyro paklaustumėte, ką daryti su nimfomane, pirmas jo atsakymas būtų: „Naudotis“. Tie nedaugelis, kurie atsakė ką kita, vėliau vis dėlto prisipažįsta, kad pirma mintis būna apie „praktinį naudojimą“, tik jie apie tai nedrįsta prisipažinti.

Tačiau ar tie vyrai pasirengę patenkinti moterį, kuri visada (geriausiu atveju – beveik visada) taip ir lieka nepasitenkinusi? Ar jie pajėgūs padaryti taip, kad jų moteris orgazmą patirtų ne vieną du, o penkis septynis kartus iš eilės? Iš seksologų išgirdę tokius klausimus vyrai dažniausiai pasimeta ir suka akis į šalį.

Moterų atsakymai įvairesni: „atsipalaiduoti ir jausti malonumą“, „su amžiumi praeis“, „gerti valerijoną“, „kokia čia problema. Aš tokioms moteris tik pavydžiu“.

Tačiau ar yra čia ko pavydėti? Gydytojai aiškiai nubrėžia ribą tarp nimfomanijos ir tiesiog padidėjusio seksualumo, pirmiausia pagal sugebėjimą pajusti pasitenkinimą po lytinio akto.

Paprastai moteris po sekso nurimsta bent jau kuriam laikui, tuo tarpu nimfomanė sekso nori visą laiką. Net ir patyrusi orgazmą ji nejaučia pasitenkinimo.

Sunku rasti nuolatinį partnerį

Dar vienas nimfomanijos požymis – partnerių gausa. Nieko keista, kad visuomenėje nimfomanės nėra palankiai vertinamos. Tačiau tiek jau to tos visuomenės nuomonės. Nuolat sekso trokštančiai moteriai sunku rasti partnerį, su kuriuo ji užmegztų ilgalaikius ir tvirtus santykius. Ir trukdo tam ne tik vyrų pavydas, bet ir tai, kad dauguma stipriosios lyties atstovų prisibijo hiperseksualių moterų. Nekalbant jau apie tai, kad nuolat nepasitenkinanti moteris gali priversti vyrą jaustis nevisavertišku.

Priežastys nuo mūsų nepriklauso

Nimfomanijos priežasčių, pasak specialistų, yra daug. Ši liga gali prasidėti pasikeitus smegenų struktūrai, pavyzdžiui, po insulto ar patyrus galvos traumą, taip pat tam įtakos gali turėti hormonų pusiausvyros sutrikimai. Kartais dėl to kaltas, tiesa, labai retai, gali būti įgimtas padidėjęs seksualumas.

Jei pastebėsite, kad jūsų libido staiga itin sustiprėjo, mylimasis jau bando nuo jūsų slapstytis, o seksualiai patrauklių vyrų, jūsų akimis žiūrint, žymiai padaugėjo – verta susimąstyti apie vizitą pas seksologą. Gali būti, kad jis jus nuramins – juk riba tarp patologijos ir normos – tokia nežymi.

Mesalinos kompleksas

Nimfomanija turi artimą „giminaitę“ – Mesalinos kompleksą, taip pavadintą Romos imperatoriaus Klaudijos žmonos, kuri buvo itin pasileidusi moteris, vardu. Tokios moterys paprastai save laiko nepatraukliomis, todėl nori sudaryti ištvirkusios gražuolės, kurią lengva suvilioti, bet sunku patenkinti, įvaizdį. Šis kompleksas kaip ir nimfomanija gali būti moteriškosios “besotystės” priežastis. Tačiau čia nekalbama apie nuolatinį nepasitenkinimą. Tai daugiau psichologinė problema ir jos atsiradimo priežastys taip pat yra psichologinės.

Vyriškoji nimfomanija

Vyriškoji nimfomanija – satyriazė. Ji apibūdinama tais pačiais simptomais kaip ir nimfomanija. Tiesa, vyrų tokių, kurie nevengia lytinių kontaktų ir kurie vis jaučiasi seksualiai nepasotinti, ir taip yra daug. Pasak specialistų, pagrindinis skirtumas, tiesiog Kazanovą skiriant nuo sergančiojo satyriaziu, kad pastarasis vis dėl to kreipiasi į seksologą pagalbos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų