A.Kubilius: Lietuva neprieštarautų SGD terminalui Latvijoje Pereiti į pagrindinį turinį

A.Kubilius: Lietuva neprieštarautų SGD terminalui Latvijoje

2012-03-23 17:32
A.Kubilius: Lietuva neprieštarautų SGD terminalui Latvijoje
A.Kubilius: Lietuva neprieštarautų SGD terminalui Latvijoje / Martyno Vidzbelio (BFL) nuotr.

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius pritaria ketvirtadienį išsakytai prezidentės pozicijai dėl regioninio suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Rygoje. Pasak Vyriausybės vadovo, jei Europa Sąjunga (ES) paremtų tokį projektą, Lietuva irgi neprieštarautų.

„Jeigu taip, kaip su kolegomis latviais ir estais esame kalbėję, kad remiant Europos Sąjungai, gali būti įgyvendinamas ir regioninis projektas, tai mes tikrai tam neturime kokių nors prieštaravimų“, - penktadienį žurnalistams  Vilniuje sakė A.Kubilius.

Tokią pat poziciją po susitikimo su Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu ketvirtadienį išsakė ir Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė. Ji teigė, jog ES ekspertai tiria galimybes turėti regioninį SGD terminalą, ir jeigu bus rekomenduota statyti regioninį terminalą, Lietuva tam pritars.

Lietuvos premjeras dar kartą pakartojo, kad SGD terminalo projektas Klaipėdoje įgyvendinamas nuosekliai.

"Mes toliau statome savo terminalą, visi darbai vyksta nuosekliai. Kaip žinote, laivas su visa technologine įranga jau užsakytas. Laukia uosto gilinimo darbai, krantinės įrengimas ir dujotiekio nuo Jurbarko iki Klaipėdos nutiesimas. Visa tai yra numatyta iki

2014 metų pabaigos. Iki 2014 metų pabaigos taip pat yra suplanuota ir vadinamosios nuosavybės atskyrimo doktrinos įgyvendinimas. Vyksta derybos ir diskusijos su pagrindiniais „Lietuvos dujų“ akcininkais - „Gazprom“ ir E.ON", - sakė A.Kubilius.
Lietuva iki 2014 metų pabaigos Klaipėdoje ketina įrengti dujų terminalą, kuris sukurs alternatyvą Rusijos dujų milžino „Gazprom“ tiekiamoms dujoms.

Latvija ilgą laiką ragino Baltijos šalis statyti bendrą terminalą Rygoje ir jam kaip regioniniam projektui siekti ES paramos. Šiuo metu tokio projekto naudą vertina Europos Komisijos ekspertai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų