Ar elektros jungtys su Švedija ir Lenkija atpigins elektrą? Pereiti į pagrindinį turinį

Ar elektros jungtys su Švedija ir Lenkija atpigins elektrą?

2015-08-26 07:17
BNS inf.
Ar elektros jungtys su Švedija ir Lenkija atpigins elektrą?
Ar elektros jungtys su Švedija ir Lenkija atpigins elektrą? / V.Skaraičio/BFL nuotr.

Šių metų pabaigoje pradėsiančios veikti jungtys su Švedija ir Lenkija padės užtikrinti stabilų bei sklandų elektros energijos srautą į Lietuvą ir išjos. Taip anksčiau energetine sala vadinta Lietuva taps elektros tranzito valstybe, tačiau dėl šios priežasties jungčių įtaka kainų mažėjimui gali ir nebūti tokia didelė, kokios tikimasi, mano Latvijos energetikos bendrovės "Latvenergo" antrinės įmonės "Elektrum Lietuva" pardavimų direktorius Martynas Giga.

"Lietuvos žinioms" jis teigė, kad elektros tiltai Lietuvos vartotojams yra svarbūs dėl kelių priežasčių: jungtys padės diversifikuoti šaltinius, iš kurių į Lietuvą tiekiama elektros energija. Vienu kabeliu nustojus tekėti elektros energijai, ji vartotojus pasieks kitu. Tai reiškia, kad neprognozuojamų įvykių, galinčių staigiai kilstelėti kainas ar sukelti kitų problemų, rizika susitrauks. Antra, Lietuvą pasieks pigesnė elektros energija iš Švedijos - mat galios srautas teka iš mažesnių kainų zonų į didesnių kainų zonas.

"Teigiama dviejų minėtų veiksnių įtaka bus didžiausia kitąmet - 2016-aisiais. Ją iškart pajus verslo įmonės, kurioms tenka 71 proc. visos Lietuvoje suvartojamos elektros energijos. Vis dėlto elektros kaina mūsų šalies vartotojams gali nesumažėti taip smarkiai, kaip tikimasi", - aiškino "Elektrum Lietuva" pardavimų direktorius, pasak kurio, "LitPol Link" jungtis didesnę finansinę naudą gali duoti Lenkijos, o ne Lietuvos vartotojams.

Lietuvoje, anot jo, didžiausią įtaką kainoms turi čia veikiančios elektrinės. Jeigu jos nustotų gaminti brangią elektrą, o visą Lietuvos vartotojų poreikį patenkintų nenutrūkstamas importo srautas, vartotojai už elektrą mokėtų mažiau.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra