Pereiti į pagrindinį turinį

A. Armonaitė: skeptiškai vertinu naujų apribojimų verslui ir įvairioms veikloms įvedimą

2021-11-15 15:08
DMN inf.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė prieš susitikimą su prezidentu Gitanu Nausėda „Facebook“ paskyroje išsakė poziciją apie galimybių pasą ir galimus ribojimus verslui.

A. Armonaitė: skeptiškai vertinu naujų apribojimų verslui ir įvairioms veikloms įvedimą
A. Armonaitė: skeptiškai vertinu naujų apribojimų verslui ir įvairioms veikloms įvedimą / freepik.com nuotr.

„Mano, kaip Laisvės partijos pirmininkės ir ministrės, žinia yra viena: turime visi kartu dirbti tam, kad nei šiais, nei kitais metais nebūtų naujo karantino.  Galimybių pasas pasiteisino. Tai įrankis, kuris leido neuždaryti veiklų bei skatinti skiepijimą. Paskutinio pusmečio vakcinacijos pikas buvo pasiektas rugpjūčio 5 d. (25 tūkst. vakcinacijų) – kitą dieną po to, kai išėjo žinia apie galimybių paso plėtrą nuo rugsėjo mėnesio. Kontroliuojančios institucijos jau sustiprino galimybių paso patikras, to reikia daugiau. Naikinkime įvairias išimtis iš taisyklių, kad kovos su pandemija sistema visiems būtų paprasta ir aiški. Daug daugiau žmonių galėtų dirbti nuotoliniu būdu – pradedant nuo viešojo sektoriaus“, – socialiniame tinkle rašė ministrė.

Aušrinė Armonaitė. P. Peleckio / Fotobanko nuotr.

„Skeptiškai vertinu naujų apribojimų verslui ir įvairioms veikloms įvedimą, kol tinkamai neveikia jau anksčiau nustatytos prevencinės priemonės. Ekonominis poveikis verslams, renginių organizatoriams, kultūrininkams būtų neigiamas, o ar dėl to pasiektume reikšmingą epidemiologinį poveikį lieka neaišku. Mes žinome, jog didžiausias užsikrėtimų skaičius yra švietimo įstaigose, todėl dabar svarbiausias uždavinys yra padėti joms išlaikyti nenutrūkstamą mokymo procesą ir efektyviai kovoti su virusu. Dauguma žmonių ir verslų laikosi taisyklių. Ačiū visiems, kas skiepijasi ir elgiasi atsakingai. Turime vakcinų, turime įrankius – gyvenimas neturi sustoti“, – teigė A. Armonaitė.

Naikinkime įvairias išimtis iš taisyklių, kad kovos su pandemija sistema visiems būtų paprasta ir aiški.

G. Nausėda: apie pandemijos valdymą kalbėkime pagarbos ir pagalbos žmogui kalba

Prezidentas G. Nausėda sako, kad apie COVID-19 pandemijos valdymą valdžia su žmonėmis turėtų kalbėti pagarbiai ir siekdama jiems padėti, o ne skaldyti, informuoja BNS.

Jis taip sakė pirmadienį susitikime su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, premjere Ingrida Šimonyte, parlamentinių partijų vadovais, sveikatos ekspertais, pranešė Prezidentūra.

Prezidentas pabrėžė, kad pandemijos valdymas nebus sėkmingas, jei jis nesutelks žmonių, priešins visuomenę. G. Nausėda taip pat akcentavo, kad pandemijos valdymas turi būti grindžiamas mokslu, o sprendimai priimami pasitarus su mokslininkais ir specialistais.

Be kita ko, prezidento teigimu, pandemijos valdymo priemonėmis neturėtų būti didinama atskirtis, o žmonių elgesio pokyčių turėtų būti siekiama pirmiausia pozityviomis priemonėmis, pagarbiai atsižvelgiant į egzistuojančius kultūrinius, socioekonominius, regioninius skirtumus.

„Kreipiuosi į jus, politinių partijų lyderiai, – kalbėkime apie pandemijos valdymą pagarbos ir pagalbos žmogui, o ne baudimo, žmonių skirstymo ar pykčio kalba“, – sakė G. Nausėda.

Jis svarbiausiu artimiausio laikotarpio tikslo įvardijo senjorų apsaugojimą nuo COVID-19. „Privalome absoliutų prioritetą skirti ir visas jėgas sutelkti tinkamam senjorų informavimui apie skiepus ir kuo platesniam jų vakcinavimui“, – teigė šalies vadovas.

Jis padėkojo parlamento ir Vyriausybės vadovėms, politinių partijų lyderiams, kad, atsiliepę į jo kvietimą, šiuo susitikimu jie parodė valią siekti plataus politinio sutarimo dėl pandemijos valdymo priemonių.

Anot prezidento, politinis dialogas yra būtinas ieškant įstatyminių sprendimų, kurie vienaip ar kitaip paveikia žmogaus sveikatos, socialines, ekonomines ar kitas garantijas.

Susitikime dalyvavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus.

Į susitikimo dalyvius taip pat kreipėsi Sveikatos ekspertų tarybos nariai ekspertai: Vytauto Didžiojo universiteto vadovas Juozas Augutis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriai Mindaugas Stankūnas ir Kęstutis Petrikonis bei Vilniaus universiteto profesorė Edita Sužiedėlienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra