Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“, Vidaus reikalų ministerija ir Migracijos departamentu šiuo metu rengia Investicijų, Užimtumo ir Užsieniečių teisinės padėties įstatymų pataisas, kurios leis investuotojams paprasčiau į Lietuvą perkelti savo darbuotojus. Numatoma, kad dėl leidimo laikinai gyventi galės kreiptis visi perkeliami įmonės ar įmonių grupės darbuotojai, taip pat būtų sudaryta galimybė tokiems darbuotojams atvykti į Lietuvą kartu su šeimos nariais. Šiomis pataisomis galėtų pasinaudoti tos bendrovės, kurios įsipareigotų investuoti Lietuvoje, sukurtų naujų darbo vietų ir mokėtų atitinkamą darbo užmokestį. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, šiuo metu daugiau kaip 60 įmonių vien iš Baltarusijos perkelia arba svarsto perkelti savo veiklą į Lietuvą.
„Mūsų pašonėje Baltarusijos režimas šiandien persekioja žmones ir verslą, todėl turime padėti kaimynams ir sukurti sąlygas tęsti savo veiklą laisvoje Lietuvoje. Baltarusijoje yra labai daug talentų, kurie galėtų sėkmingai veikti mūsų valstybėje ir kartu kurti inovatyvią, tvarią ir konkurencingą ekonomiką. Auginti ir pritraukti talentus – tai Lietuvos raktas į sėkmę“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.
Taip pat ji pabrėžia, kad, siekiant sėkmingai konkuruoti su kitomis šalimis dėl investicijų ir talentų pritraukimo, yra labai svarbu didinti Lietuvos, kaip atviros ir aukštos vertės ekonomiką kuriančios šalies, matomumą užsienyje. Tam reikalinga ekonominio atstovavimo plėtra, todėl planuojama vykdyti VšĮ „Investuok Lietuvoje“ plėtrą, didinti atstovybių skaičių Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje, steigti naujas atstovybes JAV (Rytinėje ir Vakarinėje pakrantėse) ir Švedijoje. Ministrės teigimu, Azijos regione ekonominis Lietuvos prioritetas turėtų būti ne Kinija, o labiau diversifikuotos rinkos – Taivanas, Pietų Korėja ir Indonezija.
Taip pat, pasak ministrės, labai svarbu skatinti aukštos kvalifikacijos užsienyje gyvenančius lietuvius ir užsieniečius siekti karjeros Lietuvoje veikiančiose įmonėse, vykdančiose mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas pagal sumaniosios specializacijos kryptis. Tai būtų papildomas motyvas investuotojams žengti į Lietuvą, žinant, jog čia nesusidurs su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu, kurių stygius kai kuriose srityse, pavyzdžiui, IT, pastaruoju metu yra juntamas.
Pasak ministrės, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ greta pagrindinių strateginių tikslų – aukštos pridėtinės vertės ekonomikos skatinimo, talentų ugdymo ir tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo – per 5 metus turėtų įgyvendinti konkrečius užsibrėžtus tikslus – pritraukti apie 1 mlrd. eurų investicijų, kurios sukurtų apie 10 tūkstančių darbo vietų. Daugiausia dėmesio turi būti skiriama investicijoms į Lietuvos informacinių, ryšių technologijų bei finansų technologijų sektorius bei pritraukti investuotojų lėšas į ilgalaikį turtą gamybos ir gyvybės mokslų srityse.
Siekdama gerinti investicinę aplinką ir pritraukti talentus į Lietuvą, ekonomikos ir inovacijų ministrė ketina stiprinti pagalbą grįžtantiems lietuviams bei atvykstantiems užsieniečiams, kurti efektyvesnę inovacijų ekosistemą Lietuvoje, skaitmenizuoti valstybės paslaugas bei užtikrinti skaidrią ir aiškią verslo aplinką.
Naujausi komentarai