Socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė rengiasi pristabdyti elektros energijos brangimą – Ministrų kabinetas jau atšaukė nutarimą, kuriuo patvirtinti remiamos elektros gamybos apimties nustatymo pagrindiniai principai.
Šią savaitę Vyriausybė dar turės sumažinti Lietuvos elektrinei nustatytą gamybos kvotą kitiems metams – tai galutinai atvers kelią peržiūrėti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) biudžetą ir sumažinti jau nustatytą ir nuo sausio įsigaliosiančią elektros kainą.
Neoficialiomis žiniomis, kiti sprendimai, kurie leistų pristabdyti elektros kainos augimą, bus priimami rytoj Vyriausybės posėdyje.
"Tai leis tvarkyti elektros energijos kainos klausimą šiais metais", – sakė energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.
Kainų komisijos atstovai anksčiau sakė, kad nuo 2013 m. sausio įsigaliosianti elektros energijos kaina būtų perskaičiuota iš karto, jei Vyriausybė priimtų tam būtinus sprendimus. Kaina galėtų būti sumažinta vieninteliu būdu – sumažinus kvotą "Lietuvos energijos" valdomai Lietuvos elektrinei, už kurios gaminamą itin brangią elektrą per VIAP mokestį sumoka visi vartotojai.
Remiamos elektros gamybos apimties nustatymo metodiką Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė patvirtino paskutiniame savo posėdyje gruodžio 12 d. Bet nauja, A.Butkevičiaus, Vyriausybė jau pirmame savo posėdyje gruodžio 14-ąją šį sprendimą atšaukė.
Premjeras A.Butkevičius anksčiau sakė, kad reikėtų nustatyti mažesnę gamybos kvotą Lietuvos elektrinei. Skaičiuojama, kad kvota elektrinei galėtų būti sumažinta nuo 1,53 iki 1,1 teravatvalandės, – tiek elektros ji gamino pastaraisiais metais.
J.Neverovičius praėjusį trečiadienį sakė žadantis prašyti elektros energijos perdavimo sistemos operatorės "Litgrid" duomenų, kiek elektros Lietuvai reikia pasigaminti pagal savo poreikius. Gavusi duomenis jo vadovaujama ministerija spręstų, ar yra galimybių sumažinti elektros kainą. Tikėtina, kad Kainų komisija dėl kainos spręstų dar šią savaitę.
Šiuo metu nustatyta, kad nuo sausio elektra vartotojams brangs vidutiniškai beveik 6 centais – daugiausia dėl brangstančių dujų ir padidėjusio VIAP mokesčio.
Naujausi komentarai