Pereiti į pagrindinį turinį

Atsinaujinančios energetikos plėtrai Lietuvoje – naujas startas

2018-05-16 11:11
DMN inf.

Energetikos ministerija parengė koncepciją dėl naujo atsinaujinančios energetikos paramos modelio, kuris leis toliau plėtoti žaliąją energetiką. Rinkos dalyviai kviečiami teikti siūlymus dėl šio paramos modelio.

Atsinaujinančios energetikos plėtrai Lietuvoje – naujas startas
Atsinaujinančios energetikos plėtrai Lietuvoje – naujas startas / A.Ufarto/BFL nuotr.

Siūlomais Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimais siekiama įteisinti naują skatinimo formą elektros energijos gamybai iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) – aukcionus gamybos kiekiui. Planuojama, kad iki 2020 m. elektros energijos iš AEI gamybos kiekį pavyks padidinti ne mažiau nei iki 3 teravatvalandžių (TWh). Palyginimui, šiandien iš AEI pagaminama kiek daugiau nei 2 TWh elektros energijos.

„Lietuva turi ambicingus planus atsinaujinančioje energetikoje ir pradedame eiti jų įgyvendinimo link. Atnaujindami žaliosios energetikos plėtrą mes siekiame ir savo strateginio tikslo – daugiau elektros energijos pasigaminsime patys ir mažinsime priklausomybę nuo importo“, - sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Lietuva turi ambicingus planus atsinaujinančioje energetikoje.

Energetikos ministerija siūlo, kad šie aukcionai būtų technologiškai neutralūs – tai reiškia, kad juose laimės mažiausią kainą pasiūlę gamintojai, nepriklausomai nuo jų AEI elektrinėse naudojamos technologijos. Be to, šiuose aukcionuose būtų varžomasi dėl priedo prie rinkos kainos, kuris būtų mokamas iki kol atsipirks investicijos į elektrinę, tačiau ne ilgiau nei 12 metų laikotarpiui.

„Remiantis gerąja kitų Europos Sąjungos šalių praktika, bus skelbiami technologiškai neutralūs aukcionai, kuriuose laimės efektyviausias technologijas naudojančios elektrinės. Tokiu būdu pasieksime, kad jose pagamintos energijos kaina bus mažiausia vartotojams ir gamintojams nebūtų permokama“, - sako energetikos ministras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų