„Dalis gyventojų, norinčių įsirengti nuosavas saulės elektrines, to padaryti negalės, kadangi savo sąskaita turės padengti elektros tinklų modernizavimo kaštus, kurie, pavyzdžiui, prireikus atnaujinti transformatorinę, gali siekti tūkstančius eurų ir elektrinės įrengimą padaro finansiškai neapsimokantį, – aiškina parlamentaras. – Apie tokią situaciją esu raštu informavęs Energetikos ministeriją. Deja, kol kas viena ranka duodant paramą saulės elektrinių įrengimui, kita ranka ji atimama.“
Vertindamas Energetikos ministerijos planus peržiūrėti žaliosios energetikos plėtrą reglamentuojančius teisės aktus Seimo narys pažymi: „Labai svarbu, kad teisės aktai būtų patobulinti ne tik mažinant biurokratines kliūtis, tikslinant technologinius aspektus, kaip skelbiama, bet ir ištaisant finansinę pusę, kad gaminantiems vartotojams nereiktų apmokėti skirstomųjų tinklų operatoriaus sąnaudų, kylančių iš elektrinės prijungimo prie elektros tinklų.“
Vyriausybė ketina apsispręsti dėl siūlymų, kuriais siekiama sumažinti Lietuvos gyventojams tenkančią finansinę naštą dėl išaugusių išlaidų energijai, tarp kurių yra papildomų 35 mln. eurų skyrimas nuosavoms saulės elektrinėms prie jau numatytų 5,44 mln. eurų.
Apie būtinybę peržiūrėti ir teisinį reguliavimą antradienį pranešė energetikos ministras Dainius Kreivys.
„Šiuo metu žaliosios energetikos plėtrą reguliuojantys teisės aktai rengti prieš gerą dešimtmetį ir neatitinka nei šiandieninių mūsų ambicijų, nei technologinės pažangos energetikoje, taip pat apstu biurokratinių trukdžių, perteklinių ribojimų, kurie stabdo žaliosios energetikos plėtrą. Todėl jau šioje Seimo sesijoje Energetikos ministerija teiks pataisų paketą šiems trukdžiams spręsti“, – sakė ministras.
Naujausi komentarai