Pasak Seimo nario, smulkieji piktinasi, kad Vyriausybė verslui reikalingas pagalbos priemones derina tik su stambiojo verslo atstovais, prekybos tinklais, bankais, mažųjų net neatsiklausdama. Tuo tarpu vien veikla su verslo liudijimais užsiima beveik 100 tūkstančių žmonių, daugumos jų veikla buvo priverstinai sustabdyta.
„Manęs klausia, kodėl taikomos skirtingos sąlygos prekybos tinklams ir smulkiajam verslui. Kodėl gėlėmis, striukėmis ir net muilu smulkusis prekybininkas negali prekiauti, o didžiųjų prekybos tinklų parduotuvės gali? Juk šiuo metu leidžiama prekiauti tik pirmojo būtinumo prekėmis, tačiau kodėl prekybos tinklai kaip niekur nieko prekiauja kuo tik nori ir nesulaukia jokių sankcijų už nustatytos tvarkos pažeidimus? – perduoda gaunamus klausimus parlamentaras. – Ir man pačiam kyla klausimas, kodėl prekyba lauko turgavietėse gryname ore uždrausta, o prekybos tinklų parduotuvėse tai leidžiama, nors uždarose patalpose užkrato tikimybė didesnė, taip pat ir pirkėjų srautas čia didesnis nei daugelyje turgaviečių.“
Kodėl gėlėmis, striukėmis ir net muilu smulkusis prekybininkas negali prekiauti, o didžiųjų prekybos tinklų parduotuvės gali?
Kaip visišką paradoksą Seimo narys pažymi ir pavyzdį, kai Kaune, „Urmo“ prekybos miestelyje, nebegali dirbti skyriai, kurie prekiavo muilu, dezinfekciniais skysčiais ir panašiais produktais, kurie dabar itin reikalingi. Tuo tarpu prekybos tinklai šiais ir apskritai bet kokiais produktais prekiauja toliau be jokių apribojimų.
„Kas gali paneigti, kad prekybos tinklai ims dar labiau plėsti savo asortimentą ir ims prekiauti net tuo, kuo lig šiol neprekiavo? Aš suprantu, kad pirkėjams gali būti patogu, kad jie vis dar gali viską įsigyti, bet juk parduotuvių darbas buvo apribotas tam, kad būtų sumažintas pirkėjų srautas ir užkrato plitimo rizika. Tačiau dabar situacija netgi priešinga – uždarydami kitas prekybos ne pirmojo būtinumo prekėmis vietas, mes sukoncentravome visą pirkėjų srautą į didžiuosius prekybos tinklus, ir taip rizika dar labiau išaugo. Aš jau nekalbu apie tai, kad tai tiesiog labai nesąžininga smulkiojo verslo atžvilgiu“, – sako A. Butkevičius
Skambinę smulkieji verslininkai skundžiasi, anot jo, ir tuo, kad labai trūksta informacijos, kas bus su savarankiškai dirbančiaisiais, kokias socialines garantijas jie turės. „Savarankiškai dirbantys asmenys turėtų būti kuo greičiau plačiai ir aiškiai informuojami apie galimybę gauti mėnesinę 250 eurų išmoką, jei jie yra sumokėję visas privalomas socialinio draudimo įmokas, bei apie kitas socialines garantijas. Neturėdami šios informacijos jie galimai ir toliau dirba „pogrindyje“ rizikuodami patys susirgti ir užkrėsti kitus“, – sako A. Butkevičius.
Naujausi komentarai